İlahiyatçı yazar Fatih Çıtlak kendini tutamadı

Pelin Çift ile İyi Fikir programında ilahiyatçı yazar Fatih Çıtlak kendini tutamadı ve telefona bağlanan seyirciye bakın ne dedi

İlahiyatçı yazar Fatih Çıtlak kendini tutamadı

TRT ekranlarında Pelin Çift ile İyi Fikir programına bağlanan kadın izleyici, ilahiyatçı yazar Fatih Çıtlak'a "Eşim bana başkalarının yanında 'boş ol, boş ol, boş ol' dedi. Boşanmış oluyor muyuz? Bunun bir günahı var mı?" diye sordu.

Medeni kanunda böyle bir şey olmadığını söyleyen Fatih Çıtlak, eşin bulunduğu mekana dikkat çekerken “Kocanız bunu söylediğinde aynı yerde mi oturuyordu? Aynı mekanda söylediği için, aynı mekanda durduğu için, o 3 talak sayılmaz. Bir boşama sayılır” dedi.

“NİKAH TAZELENMELİ”

Yine de nikahın tazelenmesi gerektiğini ileri süren Çıtlak “Boş ol diyebilmek için adamın akli dengesine bakmak lazım. Çok öfkeli anında söylüyor mu falan diye. Ama aynı yerde 3 kere boş ol, boş ol, boş ol demesi, bir kere boşamayı kuvvetlendiriyor. 3 ayrı boşama değildir. Siz bir tecdidi nikah yapın, aranızda nikahı tazeleyip yuvanızı bozmadan devam edin. Beyefendi de bir daha hıyarlık yapmasın” ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
hıyarı az bile demiş abi bu iş çocuk oyuncağımı ya
bizim şuanki sözde bilim adamlarımız böyle hıyarlar işte. ne hikmetse böyle adamlar son zamanda çok türediler
Bu hoca çok iyi konuşuyor bilgisi vs fatih medresesine dayanıyor. Ve çok zayıflamış görmeyeli umarım sağlıklı zayıflamıştır hastalık vs yoktur.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler