İletişim nedir?

İletişim nedir?

İletişim, bilgi aktarma süreci olarak kısaca tanımlanabileceği gibi, aktarılması amaçlanan bilginin alıcı ve kaynak arasında bir ortam içinde kaynaktan alıcıya iletilmesi sürecidir de denilebilir. İletişim karşılıklı olabileceği gibi tek taraflı da olabilmektedir. Karşılıklı olan iletişimde kaynak ve alıcı iletişim sırasında değişebilir. Örneğin, bir konu ile bilgi aktarmış olan bir kişi kaynaktır fakat konu ile ilgili anlaşılmayan kısıma dair bir soru sorulduğunda soruyu soran kişi kaynak olur. Tek taraflı iletişimde kaynak hep sabittir ve sadece ondan bilgi aktarımı söz konusudur. İletişimin altı temel ögesi vardır. Bunlar; kaynak, alıcı, mesaj, ortam, gönderme şekli ve dönüttür. Özellikle iki taraflı iletişimde dönüt büyük bir öneme sahiptir.

İletişim Haberleri

Sakın yapmayın! Cinsel hayatınızı bitiyor

Sağlıklı bir birliktelikte cinsel hayatta oldukça önem taşıyor. Seks yaparken iki tarafından memnun ve mutlu olması için karşısındaki kişinin alanlarına, isteklerine saygı duyması gerekiyor. Sağlık seks hayatı ilişkiyi çok daha iyi hale getiriyor. Uzmanlar aşağıda bulunan davranışların cinsel hayatınızı bitirdiğini belirtiyor. Kendinizi ve partnerinizi mutlu etmek için bu maddelerden uzak durmak gerekiyor.

Kadin 22-06-2022 09:51

Ölümcül sonuçları var! En yaygın belirtileri...

Kanser çağımızda en sık karşılaşılan hastalıklardan. Sağlıksız yaşamın artması kanser vakalarının da artmasına sebep oluyor. Kanserin birçok türü bulunuyor. Bu kanser türleri arasında bulunan beyin kanseri oldukça ciddi sonuçlara yol açıyor. Beyin kanserini erken teşhis etmek diğer tüm kanser türlerinde olduğu gibi hayati önem taşıyor.

Haber 09-06-2022 10:02

BTK numara sorgulama nasıl yapılır? BTK sorgulama ile operatör bilgisi öğrenme işlemi

Arayan numara kime ait sorusuna yanıt bulmak ve aynı zamanda bu numaranın hangi operatörde kayıtlı olduğunu öğrenmek istiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. İsimden telefon bulma yöntemleri sayesinde ev ve iş telefon numaraları da dahil olmak üzere sizi arayan numaranın hangi operatörde kayıtlı olduğunu öğrenebilirsiniz. BTK isimden numara sorgulama nasıl yapılır?

Haber 05-06-2022 23:52

Cep telefonu görüşmesi için dağa çıkıyorlar

Telefonla görüşmek için dağa çıkmak zorunda kalan Iğdır'ın Pınarbaşı köyü sakinleri, bu mevsimde kurt ve ayı tehlikesine karşı yalnız gitmiyor - Köy muhtarı Mecit Arga: - "Kış aylarında yırtıcı hayvanlar kurt, ayı, tehlikelisi oluyor ayrıca tipide, karda tek çıkmak da ayrı bir risktir. Bu nedenle kim telefon görüşmesi yapmak isterse, komşusundan akrabasından destek alıyor"

Yurthaber 25-11-2021 11:04

Sempozyum nedir? İşte sempozyumun özellikleri...

"Sempozyum nedir?" sorusunun yanıtı internet üzerinden araştırılmaya başlandı. Sempozyum, çeşitli alanlarda bilgi aktarımı yapılması için düzenlenen etkinliklerden biridir. Bu etkinliklere panel ve münazara da örnek olarak gösterilebilir. Eski Türkçe'de ise "Bilgi Şöleni" diye anılmıştır. İşte sempozyumun özellikleri...

Haber 26-06-2021 13:18

Dinleme sürecini etkileyen alıcı temelli faktörler nelerdir?

Dinleme sürecini etkileyen birçok faktör vardır. Bunlar alıcı (dinleyici), kaynak (konuşmacı) ve çevre-ortam temelli faktörler olarak ayırt edilebilir. Peki dinleme sürecini etkileyen alıcı temelli faktörler nelerdir?

Haber 06-06-2021 14:43

Bebeklerle sağlıklı iletişim nasıl olmalı?

Çocuk sahibi olmak dünyanın en güzel duygularının yanında oldukça zor ve sorumluluk gerektiren bir durumdur. Çocuğun sağlıklı bir şekilde yetişmesi ve büyümesi tamamen ebeveynlerinin kontrolündedir. Çocuğun okulla tanışmadan önceki eğitimi aslında ailede başlar. Bu eğitimin temelini ise sağlıklı bir iletişim oluşturur.

Kadin 21-04-2021 16:21

'İletişim tasarımı dünyamızı değiştiriyor'

İletişim tasarımı hayatımızın her alanını kaplıyor. Y ve Z kuşağı, dijital platformların ve teknolojinin, dolayısıyla iletişim tasarımının olmadığı bir yaşamı düşünemiyor. 'İletişim tasarımı dünyamızı değiştiriyor' diyen Prof. Dr. Neda Üçer, görsel iletişim tasarımının yakın gelecekte daha önemli yer tutacağına işaret ediyor.

Haber 20-04-2021 16:41

Beden diliniz ne anlatıyor? Saklamaya çalıştığınız durumlarda dahi beden diliniz sizi ele verir!

İletişimin temelini sözcükler ve diyalog oluşturur. Ancak iletişim bununla sınırlı değildir. Kişilerin farkında olmadığı durumlarda dahi beden diliyle anlatım sağladığı pek çok durum vardır. Aslında gerçek duygularınızı sakladığınızı düşünürken karşınızdaki kişi dikkatli biriyse ve az da olsa vücut dilinden anlıyorsa gerçek duygularınızı bir anda anlayabilir.

Trend 29-03-2021 11:01

Slack Connect özelliğini kullanıma sundu

Pandemi yatıştıktan sonra bile en azından bir süre evden çalışmaya devam etme şansımız yüksek. Slack uygulaması da bu yeni yaşam tarzını kolaylaştırmak istiyor.

Haber 26-03-2021 10:15

Surların restorasyonuna uluslararası medya manipülasyonu

DW Türkçe ve BBC Türkçenin, Diyarbakır Benusen Mahallesi'nde tarihi surların dış çeperine bitişik gecekonduların yıkımı için yapılan kamulaştırmayla mahalle sakinlerinin mağdur edildiğine yönelik haberin manipülasyon olduğu belirlendi - DW Türkçenin röportaj gerçekleştirdiği kişilerin tamamı, kamulaştırma yapılan veya yapılması planlanan alanlardaki hak sahipleri arasında yer almaz iken BBC Türkçenin röportaj yaptığı bir kişinin hak sahibi olduğu ortaya çıktı - Evi kamulaştırılan mahalle sakini Zeynep Erdağ: - "İyi ki de yıkıldı. İyi ki de böyle bir şey oldu. Evimizi satsaydık 10 bin lira etmezdi ama bize şu an verilen parayla kendimize ev aldık" - Mahalle sakinlerinden Ömer Güler: - "Evimiz o parayı etmezdi. 80 lira yapıyordu bize 100 lira verdiler"

Yurthaber 06-03-2021 10:55

Huawei'den kırsal bölgelerde mobil kapsama sağlayan çözüm: RuralStar Pro

Huawei, Şangay Mobil Dünya Kongresi 2021'de kırsal bölgelerde mobil iletişime yönelik RuralStar Pro çözümünün Çin'de ticari olarak kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Haber 25-02-2021 14:52

BiP'i bir günde 100 bin kişi yükledi

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan: - "BiP üzerinden gelen tüm verileri, Türkiye'deki veri merkezlerimizde güvenle saklıyoruz" - "Türkiye'nin iletişim ve yaşam platformu BiP'e yeni yetenekler eklemeyi sürdürerek kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırmaya ve güvenli iletişim sunmaya devam edeceğiz"

Yurthaber 08-01-2021 09:30

Şirket içi iletişimleri kolaylaştıran araç: Slack

İş hayatında ekip arkadaşlarıyla ne kadar hızlı ve akıcı bir iletişim kurulursa, iş takibi ve kalitesi de bununla birlikte değer kazanır. Günümüzde bu değeri elde edebilmek için kurulan Slack platformunu daha önce duymuş muydunuz?

Haber 31-12-2020 14:49

Araştırma: Kangurular insanlarla iletişim kurabilir

Gulf Today ve Guardian gazetelerinin haberine göre, Sydney Üniversitesi ve Londra'daki Roehampton Üniversitesinden bilim insanları tarafından yapılan araştırma, tıpkı köpekler gibi kanguruların da insanlarla iletişim kurabileceğini ve insanlardan yardım isteyebileceğini ortaya koydu.

Haber 16-12-2020 13:54

Beşiktaş Kulübünde İletişim ve Basın Danışmanlığı görevine Erol Kaynar getirildi

Beşiktaş Kulübü'nde İletişim ve Basın Danışmanlığı görevine getirilen eski yöneticilerden Erol Kaynar, basın mensuplarıyla sohbet toplantısında bir araya geldi.

Spor 02-12-2020 18:27

AFAD'tan İzmir depremi sonrası SMS'i tercih edin uyarısı!

AFAD, İzmir'de gerçekleşen depremin ardından Twitter hesabından önemli bir paylaşımda bulundu. AFAD, acil durumlarda iletişimin kesilmemesi için internet tabanlı haberleşme uygulamalarının ve SMS'in tercih edilmesi yönünde uyardı.

Haber 30-10-2020 15:32

Bin Ladin örgüt üyeleriyle 'erotik videolarla' iletişim kurmuş!

El Kaide'nin kurucusu Usame bin Ladin’in, örgüt üyeleriyle "erotik" videolarına gizlenmiş şifreli mesajlarla iletişim kurduğu ortaya çıktı.

Haber 07-09-2020 12:20

Zoom’a yepyeni bir özellik geldi!

Zoom Video Communications, yeni güncellemeyle sanal toplantılara canlılık kazandıracak filtreler, tepkiler ve ışık ayarlarını kullanıcılarının beğenisine sunuyor.

Haber 10-08-2020 11:46

İletişim uzmanından virüsle mücadelede "Bana ne demeyin" çağrısı

İletişim ve Yönetim Uzmanı Dr. Şaban Kızıldağ: - "İnsanlar kendi sağlığı ve çevresindekilerin sağlığı için yapılan 'Evde kal' çağrısına 'Bana ne' diyerek uymayabiliyor ve bunu özgür irade zannedebiliyor. Aynı şekilde 80 yaşındaki alt kat komşusunun yalnız yaşadığını bildiği halde 'Ben bilmem' diyerek onunla ilgilenmeyebiliyor. Oysa kimsenin böyle özel bir dönemde duyarsız davranışlar sergilemeye, bahane üretmeye hakkı yok"

Yurthaber 29-03-2020 10:56

İletişim uzmanından "Kovid-19 paranoyası" uyarısı

İletişim Uzmanı Dr. Şaban Kızıldağ: - "Maalesef korku kültürü Kovid-19'dan hızlı yayılıyor. Tedbir almak gerekiyor fakat paranoyayla yaşayıp mutsuz olmak çok kötü"

Yurthaber 11-03-2020 10:21

Cep telefonuyla konuşmak için tepelere çıkıyorlar

Ankara'nın Çubuk ilçesinin Durhasan Mahallesi sakinleri, cep telefonlarıyla görüşme yapabilmek için yaklaşık 500 metre uzaklıktaki tepelere çıkıyor

Haber 22-01-2020 12:59

Yemen'de Husiler, internet kesintisi nedeniyle Arap Koalisyonu'nu suçladı

Yemen'de Husiler, internet kesintisi nedeniyle Arap Koalisyonu'nu suçladı

Haber 15-01-2020 00:41

Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Akbulut'tan ailelere öneriler

Diyanet İşleri Başkanlığı Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sedide Akbulut: - "Eğer biz dinin tavsiyesini, dinin o rehabilite edici, motive edici gücünü kullanamazsak öfke içimizden şiddet olarak dışarı yansır. Küçük küçük öfkelenmelerin büyük şiddete dönüştürülmemesi için Peygamber Efendimizin ilkeleri önemli" - "Sağlıklı iletişim kuramamak ardından şiddeti doğurur. Şiddetin ardından başka vakalar oluşur"

Yurthaber 06-01-2020 12:18

AA'nın "Gelecek 100 Yılın Habercileri" projesine Ege Üniversitesinden destek

EÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dilek Takımcı: - "Anadolu Ajansının genç iletişimcileri motive edecek bu projesini çok yararlı buluyorum. Öğrencilerimiz için de heyecanlı bir deneyim olacak"

Haber 26-12-2019 12:21

AA Yönetim Kurulu Üyesi Şaban Kızıldağ'dan İzmir'de "mazeret yok" konferansı

AA Yönetim Kurulu Üyesi Şaban Kızıldağ'dan İzmir'de "mazeret yok" konferansı

Haber 17-11-2019 09:16

Bitkilerin de çığlık attığını biliyor muydunuz?

Bitkiler, zarar gördükleri anlarda hayvanlar ve insanlar gibi tepki veremiyor ancak tehlike anında kendi aralarında geliştirdikleri dille tepki veriyor. Peki ama nasıl?

Trend 10-11-2019 03:50

Jandarma telsiz ile cep telefonu ve sabit hat iletişimini "JETTON" ile kuruyor

Jandarma Genel Komutanlığı envanterine giren JETTON, telsiz ile cep telefonu ve sabit hatlar arasında görüntülü görüşebilmeyi ve veri aktarımı ile mesaj gönderimi gibi imkanları barındırıyor - Milli kripto algoritmalarına sahip yazılımlarla korunan Jandarma Genel Komutanlığı sistemlerine yönelik 1 Ocak-20 Ağustos tarihlerinde düzenlenen 285 bin 321'i port taraması, 500 bin 983'ü şüpheli DNS paketi, 514 bin 965'i zararlı site veya IP'lerden olmak üzere çok sayıda siber saldırı girişimi sonuçsuz bırakıldı, 609 virüslü mail de engellendi - Jandarma birlikleri arasındaki haberleşme ve komuta-kontrol, veri ve ses haberleşmesi ile görev sevk ve idarenin sağlandığı JEMUS'tan 9 ayda 101 milyon 319 bin 799 kişinin kimlik bilgileri sorgulandı

Haber 02-11-2019 07:28

Çin 5G'ye geçiyor

Çinli telekom şirketleri yarından itibaren birçok büyükşehirde 5G hizmeti sağlanacağını duyurdu

Haber 31-10-2019 12:37

AB'den 5G için siber güvenlik uyarısı

AB, devlet destekli oluşumların 5G iletişim teknolojilerine daha fazla siber saldırı yapılabileceği konusunda uyardı

Finans 09-10-2019 16:55

"Deprem sonrası alternatif kanallarla iletişim mümkün"

Deprem anında cep telefonlarıyla bir süre görüşme yapılamaması, doğal afetlerden sonra vatandaşların veya kurumların birbiri arasındaki iletişimi sağlama konusunda alınabilecek önlemleri gündeme getirdi - Uzmanlar, doğal afetlerden sonraki süreçte, akıllı cihazların yardımıyla alternatif iletişim kanallarının herkes tarafından kullanabileceğini kaydetti - Bilişim Teknolojileri ve Siber Güvenlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Sultan Selim Yüksel: - "Doğal afetlerde kullanılacak acil durum hattının bir an önce oluşturulması için aksiyon almak gerekiyor" - Yazılım uzmanı Ahmet Yusuf Bakkal: - "Olası bir iletişim ağı kesilmesi durumunda bir dizi alternatif iletişim kanallarını herkesin kullanabiliyor olması birçok insanın hayatını kurtarabilir, onları kurtarmamızı sağlayabilir " - "Hem Android hem de iOS mağazalarında bulacağınız birkaç uygulama ile cihazınızın bluetooth kapsama alanında, yaklaşık 30 metre olan bütün cihazlara sınırsız mesaj ve fotoğraf gönderimi yapabilirsiniz"

Finans 29-09-2019 11:10

Türkiye Afet Müdahale Planı Toplantısı

Cumhurbaşkanı Yardımcı Fuat Oktay: (2) - "1. Ordunun, Sahil Güvenliğin, Jandarmanın, Valimizin burada olduğu bir ortamda şehirden sorumlu arkadaşımız hem burada olmayacak, sonrasında da gidecek bunun siyasetini yapacak. Böyle bir şey olmaz. Biz burada siyaset yapmıyoruz. Biz burada İstanbul'daki vatandaşımızın hayatı söz konusu ise insan hayatı söz konusu ise biz onunla ilgili hazırlıkları yapıyoruz" - "Farklı siyasi görüşlerde olabiliriz ama bu gurur duyabileceğimiz bir tablodur. Bir ve beraber olabileceğimiz bir tablodur. Daha iyisine nasıl gideriz bunu el birliğiyle güç birliğiyle yapmak durumundayız. Bugün de yaptığımız buydu. Tüm kurum ve kuruluşlarımızla geldiğimiz nokta itibarıyla da hamdolsun oldukça güzel çalışmalarımız var" - "Turkcell, Vodafone, Avea ve Türk Telekom ile ilgili de çalıştık. Onların bize açıklamaları oldu ama onun ötesinde biz onlardan yoğun bir çalışma istedik, bazı görevler verdik. Burada yoğunluk olsa bile iletişimin ilk anda kesilmemesi ile ilgili neler yapılabileceğiyle alakalı da çözüm önerileriyle gelmiş durumdalar, 4 şirketin genel müdürü de buradalar. Orada bir eksikliğin olduğunu gördük, sadece açıklamalarla yetinmek istemedik, dolayısıyla o açıklamaları da kamuoyuna yaparak yetinmek istemedik, çözüme odaklandık"

Haber 27-09-2019 20:15

5.8'lik deprem sonrası rekor kırdı! Herkes onu indiriyor

5.8 büyüklüğündeki depremde telefon iletişiminde büyük aksaklıklar yaşandı. Yakınlarına ulaşmak isteyen İstanbullular iletişim kurmakta zorlandı. 12 saate varan bu kesinti nedeniyle vatandaşlar benzer durumda yakınlarına ulaşmanın yollarını aradı. Bu alanda öne çıkan ise Bridgefy adlı uygulama oldu. Afet durumunda internetsiz haberleşmeyi sağlayacak uygulama indirilme rekoru kırdı.

Trend 27-09-2019 13:59

"Deprem gibi kriz anlarında arama yerine mesajlaşma tercih edilmeli"

İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ertuğrul Karaçuha: - "Deprem gibi kriz anlarında gerekli olmadıkça telefon görüşmesi yapılmamalı, mesajlaşma tercih edilmeli. Mesajlaşarak haberleşilirse şebekede trafik olmaz ve ses kanalı şebekelerde kullanılır hale gelir. Bu da ihtiyacı olan kamu kurum ve kuruluşlarının kriz anlarında sesli görüşme yapabilmesini sağlar" - "Dünyada hiçbir ülke kriz anlarında yoğun talebi karşılayabilecek bir telefon şebeke altyapısına sahip değil. İletişim sistemlerindeki trafiğin artmasına bağlı olarak sistem kilitleniyor ve iletişimde kesintiler meydana geliyor"

Haber 27-09-2019 10:59

İHH Arama Kurtarma Koordinatörlüğünün ulusal tatbikatı

Bursa'da 40 ilden 300 arama kurtarma teknisyeni ve gönüllünün katılımıyla devam eden tatbikat kapsamında, mevcut iletişim altyapısının devre dışı kaldığı senaryosu üzerine çalışmalar yapıldı

Yurthaber 31-08-2019 13:21

İHH Arama Kurtarma Koordinatörlüğünün ulusal tatbikatı

Bursa'da 40 ilden 300 arama kurtarma teknisyeni ve gönüllünün katılımıyla devam eden tatbikat kapsamında, mevcut iletişim altyapısının devre dışı kaldığı senaryosu üzerine çalışmalar yapıldı

Haber 31-08-2019 13:21

ANALİZ – Dünden bugüne merkez bankalarında sözlü yönlendirme

Merkez bankaları para politikası araçlarının yetersiz kaldığı noktalarda sözlü yönlendirme yaparak araçların etkinliğini artırıyor - Son dönemde Fed başta olmak üzere gelişmiş ülke merkez bankaları sözlü yönlendirmeyi etkin bir para politikası aracı olarak kullanıyor - Para politikası anlamında kelimeler, piyasalara geleceğe ilişkin geniş bir perspektif sağlayarak, aşağı ve yukarı yönlü risklerin minimum hasarla atlatılmasının temel ögesi haline geldi

Finans 26-08-2019 11:12

Ekonomistler Merkez Bankası Başkanının yeni dönem stratejisini değerlendirdi

Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Burak Arzova: - "Merkez Bankası başkanı sokağa inmeli, fabrika gezmeli, esnaf ziyaretinde bulunmalı" - QNB Finansinvest Başekonomisti Burak Kanlı: - "Temmuz toplantısından başlayarak önümüzdeki toplantılarda politika faizinde ciddi miktarda indirim yapılacak" - Deniz Yatırım Stratejisti Orkun Gödek: - "(Rezervlerin artırılması) Muhtemelen Rezerv Opsiyonu Mekanizması üzerinde yeni bir düzenleme veya kaldırılması söz konusu olabilir"

Finans 17-07-2019 12:25

AB'den 5G stratejisi

AB, stratejisinde ABD'nin Huawei ürünlerinin yasaklanması çağrısını yanıtsız bıraktı

Finans 26-03-2019 20:55

"5G'yi kullanan ilk 10 ülkeden birisi olacağız"

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan: - "Dünyada 5G'yi kullanan ilk 10 ülkeden birisi olacağımızı çok net bir şekilde söyleyebiliriz. 2020 yılı içinde de 5G'nin ticari olarak kullanılabileceği deneme amaçlı bile olsa yerlerimiz olacak" - "Şu anda Türkiye'de 80 milyon abonenin 5 milyonu makineler arası haberleşme yapıyor. 2025 yılıyla ilgili projeksiyonda 100 milyar insan ve nesne birbirine bağlı olacak. Dünya nüfusu 10 milyar olacak" - "Şu anda yüzde 90 insanlar arasında, yüzde 10 da makineler arasında haberleşme var. 2025'te bu tamamen dönecek yüzde 90 makineler, yüzde 10 da insanlar arasında haberleşme olacak"

Haber 25-03-2019 11:11

"5G'yi kullanan ilk 10 ülkeden birisi olacağız"

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan: - "Dünyada 5G'yi kullanan ilk 10 ülkeden birisi olacağımızı çok net bir şekilde söyleyebiliriz. 2020 yılı içinde de 5G'nin ticari olarak kullanılabileceği deneme amaçlı bile olsa yerlerimiz olacak" - "Şu anda Türkiye'de 80 milyon abonenin 5 milyonu makineler arası haberleşme yapıyor. 2025 yılıyla ilgili projeksiyonda 100 milyar insan ve nesne birbirine bağlı olacak. Dünya nüfusu 10 milyar olacak" - "Şu anda yüzde 90 insanlar arasında, yüzde 10 da makineler arasında haberleşme var. 2025'te bu tamamen dönecek yüzde 90 makineler, yüzde 10 da insanlar arasında haberleşme olacak"

Yurthaber 25-03-2019 11:10

Kamu hastanelerinde iletişim daha "sağlıklı" hale gelecek

Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Rahmi Kılıç: - "Ülke genelindeki 379 hastanede, 1 Şubat 2019 tarihi itibarıyla iletişim tanıtım birimleri kurulması işlemleri tamamlandı"

Haber 22-03-2019 18:36

Kamu hastanelerinde iletişim daha "sağlıklı" hale gelecek

Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Rahmi Kılıç: - "Ülke genelindeki 379 hastanede, 1 Şubat 2019 tarihi itibarıyla iletişim tanıtım birimleri kurulması işlemleri tamamlandı"

Yurthaber 22-03-2019 18:36

Siber suç ve zorbalıktan onlar da nasibini aldı!

İletişim Uzmanı ve Sosyal Medya Danışmanı Nurhan Demirel, sosyal medyada 65 yaş ve üzeri kullanıcıların kendisini yetkili olarak tanıtan kişilere karşı aldanma eğilimi içinde olduklarına dair önemli açıklamalarda bulundu.

Trend 22-03-2019 17:14

Dronelar kesintisiz mobil iletişim için havalanacak

Sakarya Teknokent'te kesintisiz mobil iletişimi sağlamak amacıyla bir firma tarafından geliştirilen baz istasyonlu dronelar, deprem ve sel gibi doğal afetler ile arama-kurtarma faaliyetlerinde kullanılabilecek - Firmanın Ar-Ge Müdürü Akay Yeşilöz: - "Şu anda afet ve acil durum anlarında kullanılmak üzere halihazırda drone geliştirdik. Yaptığımız hava aracının büyük bölümünü, Ar-Ge çalışmalarımız sonucunda firmamızda geliştiriyoruz" - SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan: - "Firmamızın gayretleri, bizleri inşallah daha ileri taşıyacaktır. Bu hem Sakarya hem de SAÜ ve Türkiye için önemli kazanım"

Haber 22-03-2019 11:31

Dronelar kesintisiz mobil iletişim için havalanacak

Sakarya Teknokent'te kesintisiz mobil iletişimi sağlamak amacıyla bir firma tarafından geliştirilen baz istasyonlu dronelar, deprem ve sel gibi doğal afetler ile arama-kurtarma faaliyetlerinde kullanılabilecek - Firmanın Ar-Ge Müdürü Akay Yeşilöz: - "Şu anda afet ve acil durum anlarında kullanılmak üzere halihazırda drone geliştirdik. Yaptığımız hava aracının büyük bölümünü, Ar-Ge çalışmalarımız sonucunda firmamızda geliştiriyoruz" - SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan: - "Firmamızın gayretleri, bizleri inşallah daha ileri taşıyacaktır. Bu hem Sakarya hem de SAÜ ve Türkiye için önemli kazanım"

Yurthaber 22-03-2019 11:30

Turkcell ile ALBtelecom iş birliğinde yeni iletişim hizmetleri tanıtıldı

Turkcell ile ALBtelecom iş birliğinde yeni iletişim hizmetleri tanıtıldı

Haber 22-02-2019 20:01

Hastanelerde iletişim ve tanıtım birimi kurulacak

Sağlık Bakanlığı, sağlık hizmetlerinin daha iyi ve nitelikli tanıtımı amacıyla hastanelerde iletişim ve tanıtım birimi kuracak - Sağlık Bakan Yardımcısı Muhammet Güven imzasıyla valiliklere gönderilen yazıya göre, şehir hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri, dal hastaneleri, 200 yatak ve üzeri devlet hastaneleriyle ağız ve diş sağlığı hastanelerinde "İletişim ve Tanıtım Birimi" oluşturulacak

Haber 11-01-2019 11:14

Çocuklarıyla iletişim kurabilmek için işaret dili öğreniyor

Manisa'nın Demirci ilçesinde yaşayan 42 yaşındaki Fatma Demir, işitme engelli iki çocuğuyla iletişim kurabilmek için işaret dili eğitimi alıyor - Türk İşaret Dili Kursu'na katılan Anne Fatma Demir: "Eskiye göre çocuklarım çok daha iyi ve mutlular. İki çocuğum da isteklerini daha iyi söyleme imkanına kavuştular"

Haber 05-01-2019 11:22