HABER

İlhan Cavcav suçsuz bulundu

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı İlhan Cavcav'ın, Fenerbahçe'yi terör örgütü PKK'ya benzeten sözleriyle ilgili soruşturmada, takipsizlik kararı verdi.

Basın Savcılığı, Fenerbahçeli Hukukçular Derneği ve Osman Oğuzhan adlı vatandaşın, Cavcav hakkında, "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" idiasıyla yaptıkları suç duyuruları üzerine başlattığı soruşturmaları tamamladı.

Fenerbahçeli Hukukçular Derneği'nin suç duyurusu üzerine yapılan soruşturmada, Cavcav'ın sözlerinin, Türk ceza Kanunu'nun (TCK) 216. maddesinde tanımlanan "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçu kapsamına girmediği belirtildi.

Cavcav hakkında, Spor Müsabakalarında Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'un "para ve müsabakalardan belirli süreyle men edilme" cezasını düzenleyen maddeleri uyarınca yasal işlem yapılmasının Başsavcılığın görev alanında olmadığı ifade edilerek, dosya gereğinin yapılması için Ankara Valiliği'ne gönderildi.

Osman Oğuzhan adlı vatandaşın daha sonra yaptığı suç duyurusu üzerine yürütülen soruşturmada da delil durumunda herhangi bir değişiklik olmadığından, kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler