HABER

İlk kez insanlar üzerinde denenecek

İlk kez insanlar üzerinde denenecek

Birçok bilimadamının üzerinde çalıştığı AİDS aşısında, hastalar için yeni bir umut ışığı daha doğdu.

Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), Kanada'nın Western Ontario Üniversitesi bilimadamlarından Prof. Chil-Yong Kang'ın geliştirdiği HIV aşısına, insanlar üzerinde denenmesi için vize verdi.

Kanada'nın London kentindeki Western Ontario Üniversitesi kampüsünde açıklama yapan Prof. Chil-Yong Kang, bu noktaya çok zor aşamaları geçerek geldiklerini belirterek, “Aşının insanlar üzerinde denenmesi kararı, hayatımın en mutlu anı oldu. Bu karar, dünyadaki milyonlarca insanın hayatını kurtarma çabalarımızın en önemli kilometre taşıdır” dedi.

“Sumagen” ilaç firmasının mali desteğiyle yürütülen bilimsel araştırma sonucu ortaya çıkan ve “SAV001” ismi verilen aşı için bundan sonra 3 aşama daha bulunuyor.

Birinci aşamada aşı, Ocak 2012'den itibaren HIV virüsü taşıyan 30 hasta üzerinde denenecek. Aşının ikinci aşamasında ise AIDS hastası olmayan ancak yakalanma riski yüksek 600 kişi teste alınarak bağışıklık sisteminin tepkileri belirlenecek. Aşı testinin son aşamasında ise yine hastalığa yakalanma riski yüksek 6 bin kişi aşılanarak sonuçları tespit edilecek.

Tüm bu aşamaların sonuçları FDA tarafından tekrar incelenerek karar verilecek. AIDS aşısı konusunda bugüne dek insanlar üzerinde denenme aşamasına gelen 3 çalışma bu noktadan öteye geçemedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
AIDS VİRÜSÜNÜ ABDNİN AFRİKA VE 3. DÜNYA ÜLKELERİNİN NÜFUSUNU AZALTMAK İÇİN ÜRETTİĞİNİ BİLİYOR MUYUZ? DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ İLE BERABER... AIDS GİDER YENİ BİR VİRÜS GELİR. YAKINDA ET YİYEN BAKTERİLER ÇIKARSA ŞAŞMAYIN. HAVADA UÇAN CİSİMLER GÖRÜRSENİZ VE DÜNYAYI İSTİLA EDERSE DE ŞAŞMAYIN. BUNLARIN HEPSİNİ YAPABİLECEK TEKNOLOJİLER SİYONİSTLERİN ELİNDE VAR. BU GÜZEL BİR HABER DEĞİL. ÜRKÜTÜCÜ BİR HABER. DEMEK Kİ YENİ BİR BAŞKA HASTALIK EMPOZE EDİLECEK Kİ AIDS İN MİADINI DOLDURDULAR. DELİ GÖZÜYLE BU YORUMA BAKACAKSINIZ BİLİYORUM AMA GERÇEKLER ZAMANLA ORTAYA ÇIKAR TIPKI SAHTE 11 EYLÜL SALDIRISI GİBİ...
senin kafan bu kadar çalışıyorsa biz ne yapalım et yiyen bakteri :D çok kurtlar vadi takılmışsın sen koçum
önce bu ilacı cıkaranların üzerinde denenmesi gerek sonra bakarız..
en çok aids bu gidişle cemaatte olacak :)
Geri Dön