HABER

İlk kez kullandıkları soba sonları oldu

Bolu'da evlerine ilk kez kurdukları sobadan çıkan karbonmonoksit gazından zehirlenen 2 kişi hayatını kaybederken, bir kişi de yaralandı.

Edinilen bilgiye göre olay, saat 13:30 sıralarında Aktaş Mahallesi Karacabey Sokak'ta bulunan Keçiler Apartmanı'nda meydana geldi. Aysel Karakaya (45), kızı Melike Kalpaklı (20) ve 2 yaşında ismi belirlenemeyen torunuyla birlikte Keçiler Apartmanı'na yeni taşındı. Aysel Karakaya, damadı askere gidince kızıyla birlikte yeni evlerine soba almaya karar verdi. Evin en geniş odasını seçerek sobayı kuran aile, gece uykuya daldı. Her sabah erken saatlerde uyanan Melike Kalpaklı, gözünü öğle saatlerinde

açabildi. Uyandığında odanın dumanla dolduğunu gören genç kadın, zehirlenerek kusmaya başladı. Önce annesine, ardından da 2 yaşındaki çocuğuna koşan genç kadın, annesinin ve çocuğunun öldüğünü anlayınca hemen 112 Acil Servis ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ekipler, 20 yaşındaki Melika Kalpaklı'yı hastaneye kaldırırken, nine ve torunun karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatlarını kaybettikleri anlaşıldı.

Hayatını kaybeden ailenin yakınları ve komşuları Keçiler Apartmanı'na akın ettiler. Melike Kalpaklı'nın arkadaşları koşarak geldikleri evin önünde acı haberi alınca gözyaşlarına boğuldular. Bolu Köroğlu Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan genç kızın arkadaşları, hastane koridorlarında baygınlık geçirdiler.

Polise verdiği ifadesinde ilk kez soba kullandıklarını söyleyen Melike Kalpaklı, "Eşim askere gitti. Annemle birlikte yeni evimize soba almaya karar verdik. Evin en geniş odasına kurduk ve kullanmaya başladık. Normalde her sabah erken saatlerde uyanırdım. Bugün gözümü açtığımda saat 12:30'u gösteriyordu. Odada kötü bir koku vardı. Annem yerde yatıyordu. Hemen ona koştum ama hayatını kaybetmişti. Sonra da çocuğuma koştum. O da kımıldamıyordu. Sonra öldüklerini anladım. Gerisini hatırlamıyorum" dedi.

Melike Kalpaklı'nın eşinin bir ay önce askere gittiği, annesi ve çocuğuyla birlikte Keçiler Apartmanı'na yeni taşındıkları öğrenildi.

Olayın yaşandığı sokakta geniş güvenlik önemleri alan polis ekipleri de olayla ilgili soruşturma başlattı.

(BV-İÇ-EA-Y)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön