HABER

"İlk kurşun" operasyonunda 6 tutuklama

İZMİR (İHA) - İzmir'in Ödemiş İlçesi'ndeki Tapu Müdürlüğü'nde başlatılan 'İlk Kurşun' adlı operasyonda gözaltına alınan 8 kişiden Tapu Sicil Müdürü ve 6 görevli, tutuklanarak Ödemiş E Tipi Kapalı Cezaevi'ne konuldu. Memurlardan biri tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Ödemiş'te emlak alım-satımı yapan kişilerle vatandaşların ihbarı üzerine Ödemiş Cumhuriyet Savcılığı ve Ödemiş Emniyet Müdürlüğü tarafından yaklaşık 1 ay önce başlatılan ve "İlk Kurşun" adı verilen operasyonda, Tapu Sicil Müdürü Celal Özçift'in odasına ve Tapu Servisi'ne kaymakamlık izni ile gizli kamera yerleştirilmiş ve müdürlükte dönen rüşvet çarkı belgelendikten sonra önceki gün operasyon için düğmeye basılmıştı. Operasyonda rüşvet aldığı kamera kayıtları ile tespit edilen ve 6 ay önce göreve başladığı öğrenilen Ödemiş Tapu Sicil Müdürü Celal Özçift ile görevli tapu sicil memurları Güliz Şimşek, Bülent Tuğrul, Melike Çam, Hatice Çapık, Eftal Yamaner, Mehmet Kök, Aylin Padir gözaltına alınarak Ödemiş Emniyet Müdürlüğü'nde sorguya alınmıştı.

İlçedeki bazı emlakçıların ve tapu takibi yapan şahısların da ifadelerine başvurulmasının ardından, sorguları tamamlanan 4'ü bayan, 8 zanlı, bugün öğleden sonra Ödemiş Devlet Hastanesi'nde sağlık raporlarının alınmasının ardından, Ödemiş Adliyesi'ne getirildi. Zanlılar, Ödemiş polisinin geniş güvenlik tedbirleri altında adliyenin ön kapısından içeri alınırken, müdür Özçift, basın mensuplarından kaçırılarak adliyeye arka kapıdan alındı. Mahkeme, Tapu Sicil Müdürü Celal Özçift ve 6 görevliyi tutuklarken, memurlardan Aylin Padir, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön