İlk otoyol ihalesi 7 Ekim'de

ANKARA (İHA) - Türkiye'de ilk kez yap-işlet-devret modeli ile yapılacak olan Gebze-Orhangazi-İzmir(İzmit körfez geçişi köprüsü ve bağlantı yolları dahil) otoyolu ihalesinin 7 Ekim'de yapılacağı açıklandı.

Gebze-Orhangazi-İzmir otoyolu yap-işlet-devret modeli kapsamında kapalı teklif alma usulü ihale ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. İlana göre, ihale dosya satış bedeli KDV dahil 100 bin YTL olarak belirlendi. Geçici teminat tutarı da teklif edilecek yatırım tutarının binde üçü kadar olacak.
7 Ekim'de Karayolları Genel Müdürlüğü'nde yapılacak ihale kapsamında finansmanının temin edilmesi, projelendirilmesi, yapımı, işletimi, bakımı ve onarımı yer alıyor. Otoyol, sözleşme süresi sonunda borçsuz, bakımlı, çalışır, kullanılabilir durumda bedelsiz olarak Karayolları Genel Müdürlüğü'ne devredilecek. Habere göre ihaleye katılmak isteyen firmalar ihale dosyasını 7 Nisan'dan itibaren ihale dosyasını alabilecekler. teklifler, en erken ihale tarihinden 7 gün öncesinden başlamak üzere ihale tarihinde saat 14.00'e kadar Karayolları Genel Müdürlüğü'ne teslim edilebilecek. Belirtilen gün ve saatten sonra verilen teklifler ile postada meydana gelecek gecikmeler ise kabul edilmeyecek.