HABER

İlk şüpheli sokaktaki fırıncı

Ali İsmail Korkmaz'ın 2 - 3 Haziran'da sokakta coplu, sopalı ve gaz maskeli grup tarafından dövülerek öldürülmesine ilişkin soruşturmada, ilk şüpheli sokaktaki ekmek fırınının sahibi oldu.

İlk şüpheli sokaktaki fırıncı

Eskişehir’de, 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz’ın dövülerek öldürülmesine dair, ‘polis olduğu sanılan’ kişilerle ilgili belirsizlik sürerken ve hiçbir şüpheli polis belirlenmezken, ifadesi alınan ilk şüpheli bir fırıncı oldu. Sopalı dayağın meydana geldiği Sanayi Sokak’taki ekmek fırının sahibi İ.K.’nın ifadesi alındı. İ K., o saate fırında olmadığını, evinde olduğunu, olayları görmediğini söyledi. Radikal gazetesinin ulaştığı İ.K., “O gece saat 12’de çektim gittim. Çünkü biz o saate kadar ne iş yapabiliriz. Ben o saatte orada değilim. Hiçbir olay görmedim. Olaylar ben gittikten sonra olmuş” dedi.

Radikal Gazetesi'nin haberine göre, İ.K., fırındaki güvenlik kameralarının harddiskinin neden bozuk çıktığının sorulması üzerine, “Fırını yeni devraldığım için kamerada kayıt yok” diye konuştu. Bu arada, İ.K’nin anlatımlarındaki kimi çelişkiler nedeniyle ek ifadesinin alındığı anlaşıldı. Öte yandan, görüntülerde sopayla göstericilere vurduğu görülen sivil kişinin ‘Volkan’ isimli bir kişi olduğu ihtimali üzerinde duruluyor.

Sicil numaraları yazılmadı

Bu arada soruşturmayı yürüten savcılığın Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’nden olayların yaşandığı Sanayi Sokak’ta görevli polislerin listesini istediği ortaya çıktı. Buna karşılık emniyet, ortaya çıkan görüntülerde yer almadıkları halde, içlerinde kadınlarında da bulunduğu 500 kadar polisin resmini gönderdi. Yüzleri belli olmayacak şekilde çekilmiş resimlerin altında, isimlerin, sicil numaralarının ve nerede görev yaptıklarının yazmadığı da görüldü. Öte yandan savcılık, eldeki bütün harddisk ve görüntüleri incelemesi için Jandarma Kriminal’e gönderdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
Katil chp, katil işçi partisi, katil hain tv de denilen halk tv...
EYLEMCİLER İÇİN AĞAÇLAR NE KADAR DEĞERLİ İSE, ESNAF İÇİN DE EKMEĞİ O KADAR DEĞERLİDİR..AĞAÇ UĞRUNA POLİSLE NASIL ÇATIŞILIYORSA, EKMEK PARASI UĞRUNA DA TERÖRİSTLERLE ÇATIŞILIR...POLİS NASIL TAŞLANIYORSA, TERÖRİSTDE ÖYLE DÖVÜLÜR....OTOBÜSE NASIL İÇİNDEKİ YOLCULAR ÖLSÜN DİYE MOLOTOF ATILIYORSA, TERÖRİSTLERDE ÖLÜMÜNE DÖVÜLÜR...KİMSE KILIF ARAMASIN, İSTEDİĞİNİ YAPANA İSTEMEDİĞİNİ YAPARLAR.. İSTEDİĞİNİ SÖYLEYEN DE İSTEMEDİĞİNİ İŞİTİR...
öldüreni mi arıyosunuz ben söliyim o gençleri oralara çıkartıp sırtından nemalananlar
Geri Dön