İlkokul öğrencileri cumhuriyetin 94.yılını sergi ile karşılıyor

Atatürk sevgisi ve ilkelerine bağlı olarak yetişen Uğur Koleji öğrencileri, Cumhuriyetin 94.yılına özel sergi açtı. İlkokul öğrencilerinin hazırladığı ‘Yaşamak Cumhuriyetle Güzel’ isimli sergi Ataköy A Plus alışveriş merkezinde 29 Ekim akşamına kadar ziyarete açık olacak.

İlkokul öğrencileri cumhuriyetin 94.yılını sergi ile karşılıyor

Görsel Sanatlar Bölümü öğretmenlerinden öğrendiklerini kendi yetenekleri ve hayal güçleri ile birleştirerek birbirinden renkli tasarımlar ortaya çıkaran öğrenciler, okullarında açtıkları sergilerle resimlerini diğer öğrenci arkadaşlarının beğenisine sunuyor. Uğur Koleji öğrencileri yeni dönemin ilk sergisini her yıl büyük bir coşku ile kutladığımız cumhuriyet için bu yıl bir alışveriş merkezinde açtı.

Atatürk’e ait en özel fotoğrafların da kullanıldığı guaj boya ile yapılan resimlerde cumhuriyetin sağladığı demokrasi, özgürlük ve adalet gibi önemli kavramlar işlendi.

Sanatın çocuklara erken yaşta kazandırdığı vizyona dikkat çeken Okul Kurucusu Kemal Koçak, “Öğrencilerimiz cumhuriyetimizin 94.yılını emek vererek hazırladıkları resimlerle karşılamak istediler. Bizler bu noktada çalışmalarının daha geniş kitleler tarafından görülebilmesi için destek olduk ve sergilerini alışveriş merkezinde açmalarını sağladık. Resimlerinin orada herkese açık sergileniyor olması çocuklarımızı çok heyecanlandırıyor. Oraya giden herkes resimleri görüyor, eminim böylesine cumhuriyete bağlı çocuklar gördükleri için bizler gibi onlar da gururlanıyordur. Herkesi sergimize bekliyoruz” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler