İmam hatipli kız okul çatısında intihara kalkıştı

Denizli İmam Hatip Lisesi öğrencisi genç kız, okulun çatısına çıkarak intihar etmek istedi.

Denizli İmam Hatip Lisesi 10. sınıf öğrencisi B.K. (19)'nın saat 09:00 sıralarında okulun çatısına çıktığını gören okul yetkilileri durumu polis ve itfaiyeye bildirdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, öğrencinin atlama ihtimaline karşı branda açarken, açılan brandayı diğer öğrenciler tuttu.

Yaklaşık 3 saat çatının kenarında sürekli yürüyen B.K.'nın zaman zaman denge kaybı yaşayarak sendelemesi herkesi korkuttu.

Okul idarecileri ve polislerin yanı sıra çatıya çıkan 2 psikolog ve en sevdiği 3 arkadaşının saatler süren ikna çabalarını kabul etmeyen B.K., öğle saatlerine kadar intihar teşebbüsünden vazgeçmedi. Çevrede geniş güvenlik önleminin alındığı olay, saat 12:00 sıralarında Asayiş Şubesi'nde görevli sivil bir polisin son hamlesiyle sona erdi.

Psikolog, öğrenci arkadaşları, polis ve okul idarecileri ikna çabalarını sürdürdüğü esnada, Ramazan Arslan isimli sivil polis ani bir hareketle genç kızı kucaklayarak bulunduğu yerden almayı başardı. Genç kız, görevliler tarafından sakinleştirildikten sonra okul bahçesinde bekleyen ambulansa götürüldü.

Burada ilk sağlık müdahalesi yapılan B.K. daha sonra Denizli Devlet Hastanesi'ne götürüldü. B.K.'nın çatıya çıkmadan önce bir kağıda 'Herkesten nefret ediyorum' şeklinde not yazdığı ve bir arkadaşına verdiği öğrenildi. Notu arkadaşına veren öğrencinin, çatıya çıkan kapının camını kırarken elinden yaralandığı belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler