İmamdan cep telefonuna karşı ilginç uyarı

Kırklareli Hızır Bey Camii'nde cemaatin cep telefonlarını kapatmadan namaza durmasından bıkan cami imamı, çareyi ilginç bir uyarı tabelası koymakta buldu.

"Yaratanla irtibata geçmek için yaratılanla irtibatı kes" tabelasını gören cemaat, telefonunu sessize alıyor.

Kırklareli'nin Hızır Bey Camii İmam Hatipi Ali Kutlugün, namaz kılarken çalan cep telefonlarından bıkınca, çareyi cami girişine tabela asmakta buldu. "Yaratanla irtibata geçmek için yaratılanla irtibatı kes" tabelası asarak cemaati uyaran Kutlugün, bu sayede namazda çalan telefonların azaldığını söyledi.

Uyarıcı tabelanın cemaat tarafından dikkat çektiğini dile getiren imam Kutlugün, "Camilerde cep telefonlarının sesi cemaati çok rahatsız ediyor. Hatta bazı cep telefonlarının müziği gazino, düğün ortamlarını camiye taşıyorlar. Camimizin girişine daha önceden ‘cep telefonunuzu kapatınız’ şeklinde uyarıcı tabela asmıştık. Cemaate camide sık sık sözlü olarak telefonlarını kapalı tutmaları için uyarılarda bulunuyorduk. Bunlar pek etkili olmuyor, cemaatimiz telefonlarını kapatmıyorlardı. Değişik alternatifler düşünerek böyle bir yazı yazmaya karar verdik. Tabela değişiminden sonra cemaatimiz, telefonlarını kapatmaya başladı. Allah'la irtibatta olduğumuz bir ortamda insanlarla irtibatı keselim bari. 24 saatin yaklaşık 45 dakikasında insanlar Allah ile irtibatta olur namaz kılarak" dedi. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
LAN BU TABELA YILLARDIR VAR CAMİLERDE
Ben lisedeyken kırşehir kamanda tüm camilerde vardı hakla bağlantı kurduğunuzda halkla bağlantınızı kesin
bu haberi yapan herhalde ilk defa camiye giriyor.İzmirde çoğu camide var bu.HAKLA BAĞLANTIYA GEÇMEK İÇİN HALKLA BAĞLANTIYI KESİN
güzel uygulama.
Diğer Haberler