HABER

İmamdan hırsızlara çağrı

Iğdır'daki Nuh Nebi Camii'nin halıları, yıkatılmak üzere verildiği halı yıkama fabrikasından çalındı.

Alınan bilgiye göre, ramazan ayı dolayısıyla bir halı yıkama fabrikasına yıkatılması için götürülen Nuh Nebi Camii'nin 15 adet halısı, daha sonra kuruması için Trafik Mahallesi'ndeki bir duvarın üzerine asıldı.Burada halıların başında bekleyen ve iftar için evine giden görevli, döndüğünde halıların çalındığını fark etti. İhbar üzerine harekete geçen polis ekiplerinin başlattığı soruşturma sürüyor.

Cami imamı Ahmet Karaca, halıları yıkanması için, halı yıkama fabrikasına bıraktıklarını belirterek, halıların burada çalındığını söyledi.Yapılan davranışın yanlış olduğunu belirten Karaca, "Halıların başında nöbet tutan arkadaş beni arayıp halıların çalındığını söylediğinde şok oldum. İnanmadım, bu mübarek günde bu tür şeylerin yapılması bizi yürekten üzüyor. Bir de bu halılar seccade şeklindeki halılar, evlerde kullanılmaz. Bu akıl işi değil yani anlamak çok zor. Bu halıları götürüp ne yapacaklar. Bu mübarek günde yazık ya kim götürdüyse tekrar aldıkları yere bıraksınlar. Caminin malı camide kalmalı.

Bu halılardan fayda görmezler. Yaptıkları hatadır halıları geri getirsinler" diye konuştu.Vatandaşlardan Celal Duru da "Ben sürekli bu camide namaz kılıyorum. Hocamız halıları yıkama fabrikasına gönderiyor. Burada halılar çalınıyor. Bu nasıl bir vicdan, cami malı çalınır mı? Bunu yapan kişi de din ve iman yoktur. Kim götürdüyse geri getirsin" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön