İmamoğlu, Erdoğan görüşmesinin detaylarını açıkladı! O sözlere yanıt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 ilin büyükşehir belediye başkanlarıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya geldi. Görüşme sonrası İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu toplantıda konuşulan konuları basın mensuplarıyla paylaştı. Erdoğan'a bir komisyon önerisinde bulunduklarını belirten İmamoğlu, "Bir komisyon önerimiz oldu. Kurulacak bir komisyon marifetiyle süreçlere dahil olmamız gerektiğini ilettik öneri olarak. Kendileri kabul etti" açıklamasında bulundu.

Ekrem İmamoğlu, toplantının ardından İstanbul'a dönmek üzere Ankara Esenboğa Havaalanı'na geçti. Gazeteciler, uçağa yetişmek üzere alana gelen İmamoğlu'na, Beştepe'deki görüşmeyle ilgili değerlendirmelerini sordu.

"TÜMÜYLE GÜZEL VERİMLİ İYİ BİR BAŞLANGIÇ"

İmamoğlu, "Verimli bir buluşma oldu. Bence iletişim açısından çok değerli bir buluşmaydı. Sayın Cumhurbaşkanı'na teşekkür ediyoruz. Tümüyle sorunlar konuşuldu. Nasıl bir yöntem belirleyeceğimiz konuşuldu.

"KOMİSYON TALEBİMİZ KABUL EDİLDİ"

Hatta bizim bir komisyon önerimiz oldu. Kurulacak bir komisyon marifetiyle süreçlere dahil olmamız gerektiğini illettik öneri olarak. Kendileri kabul etti. Hem CHP'li belediyelerden hem AK Partili büyükşehir belediyelerinden ortak bir komisyon kurulması yönünde bir karar verildi. Bu komisyon, hem yeni yasal düzenlemeler sürecine katılacak hem de sürdürülebilir iletişim kanalı oluşması noktasında böyle bir misyonu olacak diye karşılıklı bir görüş belirtildi. Akabinde karşılıklı yine sorular soruldu ve sayın bakanlar da cevaplar verdi. Tümüyle güzel, verimli, iyi bir başlangıç" dedi.

ERDOĞAN'IN SÖZLERİNE YANIT

İmamoğlu, gazetecilerin, "Cumhurbaşkanı'nın İBB'deki işten çıkarmalarla ilgili eleştirileri oldu…" sorusuna, "Tabii ki her eleştiri değerli. İrdeleriz, bakarız ama toplantının çok iyi tarafı var, konuşulacak. Bu tarafı çok minimumda kalıyor" yanıtını verdi.

İmamoğlu, "Cumhurbaşkanı'nın birkaç kötü örnek üzerinden yüzlerce kişinin mağdur edilmesiyle ilgili sözleri var" hatırlatmasına, "Sorulmadığı için bilgi paylaşımı yapmadık. Kimi kastettiğini ben bilmiyorum açıkçası ama sorulursa, kendileriyle neler olduğunu bilgi olarak paylaşırım" yanıtını verdi.

İmamoğlu, gazeteciler, "Sayın Cumhurbaşkanı'nın, 'Ne personelle uğraştık ne araçlarla! ifadesi var. 'Aynı hassasiyeti bekliyoruz' dedi. Bu sözlere ne diyeceksiniz" sorusunu da "Biz hassasız. Ama kimi kastetti bilmiyorum açıkçası. Biz hassasız" şeklinde yanıtladı.

Okuyucu Yorumları 25 yorum
yav kenetlenelim yaaa bu illet bu zillet bi mantığı kalsın ortadan kaynaşalım halk olalım kardeş olalım yeteri kadar düşmanımız var hayran kalsın hainler.Başarabiliriz umudum kesinlikle var
Kırık sandalye verilmesi manidar gelmedi mi ?
@r.etkar kırık sandalye ev sabinin ayıbı olur kaldıki sayın cumhurbaşkanı misafirlerini iyi agırlamışdır gerçekler sizleri fazla üzmüş kabullenin
Bakalım acilen gerek görülüp (neden acaba????), hassasiyetle yapılan bu verimli! hassas toplantıyla ve kişiye özel koltuktan düşme vakası eşliğinde sistemli kulak büküp, aba altından sopa göstermenin sonucu ne olacak? Laz uşağı İmamoğlu mesajı nasıl algıladı? Hassasiyetle biat mı edecek yoksa çok ta tınnn diyip, işine gücüne mi bakacak? Kulağı hafif kızarmış görünse de pek de korkmuş, ürkmüş gözükmüyor. Bekleyip göreceğiz!
Imamoğlu' nun özgül ağırlığı çok yüksek gelmiş de olabilir !
Topal ördek dediler ancak topal sandalye hesap da yoktu..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler