İman bebek, soğukta gözleri açık can vermiş

Suriye'de Beşar Esad rejimi ve destekçilerinin saldırıları nedeniyle evsiz kalan ve sığındıkları Türkiye sınırındaki kamp bölgesinde soğuktan ölen 1,5 yaşındaki İman Ahmed Leyla'nın, gözleri açık can verdiği ortaya çıktı.

İman bebek, soğukta gözleri açık can vermiş

İman bebek, İdlib'den göç ederek Afrin'in güneybatısındaki bir geçici barınma alanında camsız bir barakada kalan ailesi tarafından dün sabah Afrin Şifa Hastanesi'ne getirilmişti.

Ancak 1,5 yaşındaki İman bebeğin hastaneye geldiğinde kalbinin durduğu anlaşılmıştı.

Afrin Şifa Hastanesi'nin, AA ile paylaştığı ve bebeğin ölümünden sonra çekildiğini bildirdiği fotoğrafta, İman'ın gözlerinin açık olduğu görülürken, bir elin, fotoğraf çekimi için küçük bebeğin bedenini doğrulttuğu fark ediliyor.

Hastanenin ölüm raporunda, yalnızca 4,5 kilogram olan İman bebeğin şiddetli soğuk algınlığı sonucu nefesinin kesilip kalbinin durduğu, beslenme yetersizliği çektiği ve aynı zamanda "serebellar atrofi" (beyincik hacim küçülmesi) hastalığıyla da mücadele ettiği belirtilmişti.

Ailenin, Rusya ve rejim saldırılarında tahliye edilen başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesinden 2018'de İdlib'e göç ettiği, bombardımanlar nedeniyle burada birkaç kez yer değiştirdikten sonra Suriye-Türkiye sınırı yakınlarında Afrin kırsalına kaçtığı öğrenilmişti.

Suriye'de Beşar Esad rejimi güçleri ve Rusya'nın İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'ndeki yerleşimlere yoğun saldırıları sonucu Ocak 2019'dan bu yana yaklaşık 1,8 milyon sivil Türkiye-Suriye sınırı yakınlarına göç etmişti.

Göç edenlerin büyük kısmı, Türkiye sınırı hattındaki kamplar bölgesine gelirken bir kısmı da Türkiye'nin terörden arındırdığı Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı bölgesine sığınıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 50 yorum
Ne işi var suriyelilerin ülkemizde diyen her vicdansızın payı var bu yavrunun ölümünde ey vicdanı kararmış yaratıklar....
@atasoy_2019 bu zamana kadar kac suriyeliye yardim ettin veya evine aldin besledin..?
Rabbim tüm sebep olanları kahretsin.
Bununda sorumlusu biz miyiz bre arap sempatizanı. Geçen gün işsizim diyip kendini yakan adam içinde: "iş beğenmiyor" dedin mi? İşte sizin gibiler yüzünden bu haldeyiz.
@atasoy_2019 Seninde liderin dahil bütün bas yöneticilerin payini gectinde millete mi kestin faturayi Allahsiz seninki vicdan degil kurnazlik firsatini bulup siyaset yapmak burda utanmaz arsizlar sizi Sizin gibiler olmasa orta doguya es baskan da olamayacakti Bu insanlarda yerinden yurdundan edilmeyecekti böyle
sınırlarını ardına kadar açan Türkiye'nin iç savaşta sanki eseri yokmu
@cenkoky insanlığını yitirmiş mahluk bu olayda bile ırkçılık yorumu yapıyorsun daha beter olursun
bos bos konusma adamlari adam olsunda gitsin vatanini savunsun dişiyle tirnagiyla gidip nargile icip reklam yapan kendine kucak acan memlekete ihanet etmek hainligin en buyugudur
@miniksss_2019 teneke adam senin gibilerin vatanını nasıl savunduğunu 15 temmuzda bankamatiklerde görmüştük özgür suriye ordusu zaten savaşıyor rejim yönetimi kendi halkını bombalaması iç savaş var sivilleri vuruyor kiminle savaşacak halk kendi ordusuyla mı? salak adam
ulkemizdeki cocul ve kadin suriyelilere iyi davranin. genc adamlarla ve korkaklarla ayni sekilde yargilamayin
allah zalimleri ve buna sebep olanlari kahr-u perişan etsin
@adams_2019 Allah birşey yapabilecek olsaydı, ilk önce bu bebeği korur kutarırdı.
Sebeb olan belli emevi camii de cuma namazı kılcaz. He canım
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler