Imex Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Kullananların Yorumları ve Fiyatı

Özellikle ergenlik döneminde oldukça can sıkıcı bir hal alan sivilce problemini doğal yollarla çözüme kavuşturmaya çalışmak, vücudun herhangi bir kimyasal maddeye maruz kalmaması açısından daha sağlıklıdır.

Imex Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Kullananların Yorumları ve Fiyatı

Özellikle ergenlik döneminde oldukça can sıkıcı bir hal alan sivilce problemini doğal yollarla çözüme kavuşturmaya çalışmak, vücudun herhangi bir kimyasal maddeye maruz kalmaması açısından daha sağlıklıdır. Fakat bazı durumlarda ne yazık ki ilaç kullanmadan uygulanan tedavi yöntemleriyle bu sorunun üstesinden gelmek mümkün değildir. Böyle durumlarda birtakım sivilce kremleri kullanılabilir. Imex krem de bunlardan bir tanesidir.

İçeriğindeki etken maddelerle içlerine nüfuz ederek sivilceleri kurutan Imex; antibiyotik içermesi sebebiyle kulanımına dikkat edilmesi gereken bir kremdir. Kremin yan etkilerine maruz kalmamak için uygulama öncesi bazı noktalara dikkat edilmelidir.

Imex Krem Nedir?

Etken maddesi tetrasiklin hidroklorür olan ve cilt enfeksiyonlarının tedavisinde Imex, antibiyotik özellikte bir kremdir. Özellikle enfeksiyonlara neden olan bakterilerin sebep olduğu cilt hastalıklarında kullanılır. Bu etken madde cilt üzerindeki akne ve sivilcelerle savaşma konusunda çok başarılıdır.

Imex kremin içinde tetrasiklin hidroklorürün yanı sıra:

 • Beyaz vazelin,
 • Orta zincirli teigliserid,
 • Titanyum oksit,
 • Kahverengi ve kırmızı demir oksit yer alır.

Yukarıdaki etken maddeler iltihapların vücuttan atılmasına yardımcı olur. Titanyum oksit, kreme fondöten rengini veren bir maddedir.

Açık tenliler bu kremi gündüzleri kapatıcı görevi görmesi amacıyla kullanabilir.

Imex Kremin Faydaları

Imex kremin faydaları:

 • İçeriğindeki etken maddeler sayesinde cilt üzerindeki bakterileri öldürür. Bu sayede ciltteki sivilce oluşumunu azaltır.
 • Yüzde oluşan ya da yeni oluşacak olan ve belirti gösteren sivilcelerin içlerine girerek iltihapları kurutur.
 • Kıl kökü etrafında yaşayan bakterilerin neden olduğu içi iltihaplarla dolu kabarcıkların yok olmasını sağlar.
 • Özellikle akne olarak bilinen yüzeysel sivilcelerin oluşumunu azaltır.
 • Karaciğerdeki sorunlar yüzünden oluşan sivilceleri ve akneleri kökünden temizler.

Imex Kremin Yan Etkileri

Imex kremin yan etkileri:

 • Kremin uygulandığı bölgede ağrı, kızarıklık ya da şişme gibi belirtiler görülebilir.
 • Uygulamanın ardından kaşıntı ya da yanma hissi oluşabilir.
 • Deride kuruma hissi ve saç kökleri etrafındaki cilt renginde açılma gibi yan etkiler görülebilir.
 • Imex kremin çok seyrek görülen yan etkisi ise nefes darlığına sebep olmasıdır. Böyle bir durumda hiç vakit kaybetmeden doktora gidilmelidir.

Imex Kremi Nasıl Kullanılır?

Imex kremin kullanımı:

 • Imex antibiyotik içeren bir krem olduğundan kullanım şekline ve kullanım sıklığına dikkat etmek gerekir.
 • Doktor tarafından farklı bir kullanım şekli önerilmediyse problemli bölgeye günde 1-3 kez uygulanması yeterlidir.
 • Kremin uygulanacağı bölge öncelikle ılık su ve sabunla iyice temizlenmeli ve kirden arındırılmalıdır. Düzgün bir şekilde temizlenmeyen ciltte Imex krem, etkisini yeteri kadar gösteremez.
 • Daha sonra nohut büyüklüğündeki bir miktar parmak uçları yardımıyla nazik bir şekilde tahriş olmuş deri bölgesine uygulanmalıdır.
 • Gerekli olan durumlarda krem sürüldükten sonra ilgili bölge gazlı bez ile kapatılabilir.

Imex Kremini Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dikkat edilmesi gerekenler:

 • İlacın içerinde yer alan etken maddelere karşı alerjisi olanların bu kremi kullanmaması gerekir.

Kesinlikle çift doz uygulama yapılmamalıdır. Bir sonraki uygulama zamanının gelmesi beklenmelidir.

 • Tedaviden çok daha iyi sonuçlar alabilmek için iltihaplı bölgenin sürekli temiz tutulması gerekir.
 • Bölgenin temizliği alkol içermeyen bir sabunla yapılmalıdır.

Krem uygulandıktan sonra pudra, fondöten gibi makyaj malzemelerinin kullanılmaması gerekir. Bu gibi malzemeler yağ bezlerini tıkadığı için kremin etkisini hafifletir tedavi sürecini uzatır.

 • Kremin kullanımı süresinde siyah noktalar temizlenebilir. Fakat iltihaplı sivilcelerin sıkılmaması gerekir. Bu süreçte sıkılan sivilcelerin daha sonra deride izi kalabilir.

Karaciğer ve böbrek hastalarının Imex kremi kullanmaması sağlıkları açısından önemlidir. Kremin güçlü bir antibiyotik olmazı, özellikle bu tür hastalıkların tedavisine engel teşkil eder.

Sivilceli olan cilt bölgesinde açık yara varsa bu kremin kullanılmaması gerekir.

 • Imex krem, beraberinde kullanıldığı takdirde doğum kontrol haplarının etkisini azaltır. Bunun sebebi de yine aynı şekilde kremin antibiyotik içerikli olmasıdır.
 • Kremin ağız, dudak, burun içi ve göz gibi bölgelerin temasından kaçınılmalıdır. Eğer krem bu tür bölgelere yanlışlıkla temas ettirilirse hemen bol su ile yıkanmalıdır.

Tedavi sürecinde cilt üzerinde sarı renkli lekeler meydana gelebilir. Bu lekelerin, sabunlu su yardımıyla çıkarılması mümkündür.

 • Özellikle açık ten rengine sahip olanlar bu kremi kapatıcı olarak da tercih edebilirler. Fakat bu noktada da dikkat edilmesi gereken bir diğer konu, kremin sürekli kullanımı halinde cilt alerjilerine sebep olma olasılığıdır.

Imex Krem ile İlgili Merak Edilenler

Imex kremi yüze sürülür mü? Yüz bölgesinde rahatlıkla kullanılabilir. Fakat göz içine temas ettirilmemesi gerekir.

Imex krem kaşıntı yapar mı? Imex kremin içindeki etken maddelere alerjisi olanlarda kaşıntı meydana gelebilir. Ayrıca çok ince ve hassas deri yapısı olan kişilerde de kaşıntı problemi söz konusu olabilir.

Imex krem kaç günde etki eder? Imex krem iltihaplı sivilcelerin ciddiyetine bağlı olarak etkisini üç hafta içinde gösterir. Eğer ciltte çok fazla enfeksiyon varsa bu süre bir aya kadar uzayabilir.

Imex krem hamileyken kullanılır mı? Imex kremin hamilelik döneminde kullanılmasında bir sakınca yoktur. Fakat eğer deri üzerinde açık ve derin bir yara bulunuyor ise bu kullanımı önerilmez.

Imex Krem yüzde ne kadar kalmalı? Imex kremin en uygun kullanım şekli gece yatarken iltihaplı bölgeye sürülmesidir. Gece boyunca yüzde kalan krem bu sayede iltihaplı sivilceleri rahatlıkla kurutabilir.

Imex Krem güneşte leke yapar mı? Krem uygulandıktan sonra güneşe çıkıldığında lekeler oluşabilir.

Imex Krem siyah noktalara iyi gelir mi? Imex krem iltihaplı sivilcelerin yanı sıra akne ve siyah noktaların tedavisi için de kullanılabilir.

Imex Krem leke giderir mi? Imex kremin esas kullanım amacı sivilceleri yok etmektir. Bu nedenle sivilce lekeleri ya da yüzdeki çeşitli nedenlerle oluşan lekeleri geçirmek için farklı kremler kullanılmalıdır. Fakat yine de yüz bölgesinde yer alan ufak çaplı lekeleri düzenli kullanımlarda giderir.

Imex Krem sivilce izlerini yok eder mi? Imex krem sivilce izlerini yok edici özelliğe sahip değildir. Bu nedenle bu tür problemler için farklı kremler tercih edilmelidir.

Imex krem antibiyotik içerir mi? Imex kremin içeriğinde antibiyotik bulunur.

Imex krem emzirirken kullanılır mı? Imex, içeriğindeki etken maddeler sebebiyle oldukça etkili bir kremdir. Bu nedenle emziren annelerin kullanımı için önerilmez. Fakat yine de doktor tavsiyesiyle bazı durumlarda kullanılabilir.

Imex Krem Nereden Alınır? Fiyatı Nedir?

Reçeteli ya da reçetesiz bir şekilde temin edilmesi mümkün olan Imex krem herhangi bir eczaneden satın alınabilir.

Kremin 2018 yılı itibarıyla satış fiyatı 27-30 TL arasındadır.

Imex Kremi Kullananların Yorumları

 • Ben de Imex krem kullananlardanım. İlk kullandığımda çok iyi gelmişti. Benim yüzümde pek sivilce yok ama arada sırada çıkıyor. Birkaç yıl sonra tekrar kullandım ama yüzümü tahriş etti, dışarı bile çıkamadım. Yüzüm kaşınıyordu ve cildimden sıvımsı şeyler akıyordu. Yüzüme Hametan sürüp öyle eski haline getirebildim.
 • Doktor tavsiyesi ile Imex krem kullanmaya başladım. Yaklaşık

1 hafta oldu başlayalı ve çok memnun kaldım. Sabah dışarı çıkarken pudra sürmüyorum artık. Fondöten gibi kapatıyor ve cildi yumuşacık yapıyor. Ayrıca yüzümdeki kırmızı kırmızı lekelere de gayet iyi geldi.

 • Dermatolog tarafından salisilik asit, gül suyu, rezorsin ve alkol karışımı ile birlikte kullanmam için verilmiş bir kremdir. Fondöten gibi bir kıvamı var ve az da olsa bir kapatıcılık sağlıyor. Ayrıca beni rahatsız eden bir kokusu yok. Ben yazdığım karışımla birlikte kullandığım için sadece kremin etkisi hakkında bir şey söyleyemem. Fakat genel anlamda benim yüzümdeki sivilcelere bu Imex kremli karışım çok iyi geldi.
 • Yaklaşık

1.5 aydır bu kremi kullanıyorum. Ben esmer tenli olduğum için bu kremi gündüzleri süremiyorum. Yüzümü bembeyaz yapıyor. Arkadaşım da geçen hafta doktor tavsiyesi ile bu kreme başladı. O beyaz tenli, o yüzden rahatlıkla gündüzleri de fondöten olarak kullanabiliyor. O günde 2 kere kullanıyor. Ben yalnızca gece yatarken sürüyorum. 1,5 ayda yüzümü bir hayli toparladı. Yüzümde daha önceden kalmış sivilce lekeleri de vardı. Onları da azalttı. Yine de gündüzleri yüzümde krem olmasa bile güneş kremi kullanıyorum.

 • Gerçekten sivilcelere karşı çok etkili. Bana doktor sana bir krem vereceğim deyince ben Benzamycin gibi bir şey sanmıştım. Ciltte kireç gibi duruyor evden çıkarken süremiyorum demiştim, o da korkma bu fondöten gibi kapatıyor deyince çok sevinmiştim. Gerçekten de iyi bir krem. Rengi ve kıvamı aynı fondöten gibi. Ben çok yoğun sivilcem olduğu zaman

1 ay falan her gün sürmüştüm. Zaten dışarı çıkarken çok avantaj sağlıyordu sivilceleri kapattığı için. ,

 • Benim sivilcelerime doktor Imex kremi yazmıştı. Antibiyotikli bir krem, tıpkı diğer sivilce kremleri gibi. Bnde çok işe yaradı. Sivilceler geçti. Sivilce lekelerini de ev yapımı maskelerle geçirdim.

Faydalandığımız Kaynaklar:

Kaynak1

Kaynak2

Kaynak3

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler