HABER

İmola 2008'e kilitlendi

İmola Belediye Başkanı Massimo Marchignoli, San Marino Grand Prix'sinin 2008'de yeniden takvime alınacağına inandığını söyledi. Marchignoli, İmola'nın 2007 takvimine alınması imkanı olmadığını açıklayan F1 patronu Bernie Ecclestone'un kendisine, yenileme çalışmalarının tamamlanması halinde, pisti 2008'de takvime alma sözü verdiğini kaydetti.

Marchignoli, Gazzetta dello Sport'ta yayınlanan açıklamasında, "Ecclestone bize, çalışmalar bittiğinde, pistin yeniden takvime gireceğine dair garanti verdi" dedi.

Pistin organizasyonuna ilişkin mevcut sözleşmenin 31 Aralık tarihinde dolduğunu belirten Marchignoli, bu tarihten sonra ihale açarak yönetimi yeni bir şirketin alacağını ve kararın belediye meclisi tarafından verileceğini kaydetti.

Marchignoli, sunulan proje, fikir ve finansal kaynaklara bakılarak bir karar verileceğini belirterek, "Ecclestone dahil herkesle bağlantı içinde olacağız. Ben şahsen pistin F1'e dönüşü konusunda iyimserim. Burada önemli olan şey Bernie'yi tatmin etmek" dedi.

Pisti yenileme faaliyetleri çerçevesinde gerekli 10 milyon Avronun 8 milyonu İtalyan hükümeti tarafından verilmişti. Bu paranın yıkılan eski kompleksin yerine inşa edilecek 380 metrelik pit kompleksi için harcanacağı ifade ediliyor. Buraya ayrıca ofislerin ve yarış kontrollerinin yapıldığı üç katlı bir binanın da inşa edileceği belirtiliyor.

Yeni kompleksin Rivazza virajına daha yakın olacağı ve tüm çalışmalraın gelecek yıl Mayıs ayı sonuna dorğu tamamlanmasının beklendiği söyleniyor.

TurkiyeF1.Com

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön