HABER

"İnandırıcılığımızı yitirdik"

TRABZON (İHA) - Anavatan Partisi (ANAP) Genel Başkan adayı Ali Talip Özdemir, partisinin çöküşünde yapmış oldukları hizmetleri anlatamamanın ve inandırıcılığın yitirilmesinin etkili olduğunu söyledi.

11-12 Ocak günlerinde yapılacak olan 3. Olağanüstü Kongresi'nde genel başkanlığa aday olan Özdemir, Trabzon ANAP İl binasında partililer ile görüştü. Toplantı öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ali Talip Özdemir, geçmişte bir takım hadiseler olduğunu, bunların geçmişte kalması gerektiğini belirtti. Özdemir, "Teknolojik gelişmeleri sizlere sunan bir partinin kurucusu olarak şimdi de genel başkan adayı olarak karşınızdayım. Çok onur ve gurur verici bir olay bu benim için. Anavatan Partisi olarak biz bu ülkeye çok hizmetler verdik. Tek eksikliğimiz bunu vatandaşlara anlatamamaktır. Halkla da iletişimimiz koptu ve inandırıcılığımızı yitirdik. Ama biz bu ülkeye hizmet ettik. Bunun aksini kimse inkar edemez" dedi.

Kuzey Irak krizinin kendileri için çok önemli olduğunu ve Kıbrıs sorununun da bir türlü çözülemediğini söyleyen Özdemir, "Ama işi bilmez bir hükümet var başımızda. Kırkı çıktı, hala ortada bir şey yok. Vatandaşlar sabırla bekliyor. İnşallah 11 Ocak'tan sonra adımız ana muhalefet partisi olarak geçecek. Kopenhag'da, Amerika'da, Türkiye'de başka konuşmayınız. Millet sizin ne yapmak istediğinizi bilmek istiyor" diye konuştu.

Ali Talip Özdemir, şöyle dedi: "Biz genel başkanımıza saygılıyız, ona sataşacak olana cevabını veririz. Ama onun dışında Başkanlık Divanı'nın da aynı özveriyle geriye

çekilmesi lazımdı. Maalesef bazı pişkin arkadaşlar orada oturuyorlar. Biz 11 Ocak'tan sonra bunu çözüme kavuşturacağız."

Özdemir, bir gazetecinin "ANAP neden kendini vatandaşlara anlatamadı?" sorusunu, "Biz Genel Başkanımıza hep söyledik. 'Etrafınıza etten duvar ördüler, bunları görün' diye. Yaşar Okuyan samimi göründü ama seçim zamanı genel başkanımızı sırtından vurdu" diye yanıtladı..
Açıklama sonrası partililer ile toplantı yapan Özdemir, daha sonra Rize'ye geçti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön