İnanılmaz ama gerçek! 83 yıldır evliler!

83 yıl evli kaldığınızı hayal etmek oldukça zor gelebilir ancak Clarence ve Mayme Vail çifti 83 yıl evli kalarak bunu başarmış. Guiness rekorlar kitabına giren çift, uzun süre evli kalabilmelerinin sırrını anlattı.

NBC Today'in haberine göre, 18 yaşındaki Clarence Vail ile 16 yaşındaki Mayme 1925 yılında evlenmişler. Şimdilerde 83 yıllık evli olan çift, evliliklerinin uzun sürmesini sağlayan sihirli bir formüle sahip değiller. Sadece birbirlerinin ne söylediğine önem veriyorlar.

Mayme, ilk gün 'hastalıkta ve sağlıkta - iyi ve kötü günde birbirlerinin yanında olacaklarına' dair verdikleri sözlerini tuttuklarını düşünüyor. 1946 yılından beri tartışmadıklarını belirten çift, sessiz kalarak da tartışabildiklerini, birbirlerini anladıklarını belirtiyor. Clarence Vail şimdilerde 101, Mayme de 99 yaşında. 1920'lerdeki karışık dönemde ilk olarak tek odalı bir evde oturmuşlar.

İkinci Dünya Savaşı, Ekonomik krizleri atlatan ve 6 çocuk sahibi olan çiftin en büyük mücadelesi 1948 yılında Clarence'in tüberküloza yakalanması sırasında olmuş. Mayme bu zor zamanlarda eşini yalnız bırakmamış ve geleceğe dair ümitsizliğe kapılmamış. Geçen yıl yaşlılar bakım evine yerleşen çift, uzun bir evliliğin sırrının asla sigara ve alkol kullanmamak olduğunu düşünüyor.

Clarence ve Mayme'nin 6 çocuğundan 3'ü 50 yıldır evliler.. Çiftin 39 torunu var. Çift kaç yaşında olursa olsun insanın daima geleceğe bakması gerektiğini belirtiyor. Clarence ve Mayme hala bunu yapıyor. Clarence yavaş yavaş şekerleme yaparken, yaşından daha genç ve canlı görünen Mayme ilk günkü gibi hala eşine dikkat ediyor.