İncirlik üssü’nde sıcak saatler

Suriye’'ye yönelik yapılması beklenen hava operasyonu öncesi, Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı, 8. Ana Jet üssü’nün ardından Adana’'daki İncirlik üssü’nde de hareketli saatler yaşandı.

SEZGİN PANCAR ADANA (İHA) - İncirlik’ten kalkan 2 Türk F 16 uçağı, havada 4 tur deneme uçuşu yaptı. Irak ve Körfez savaşlarında Amerika Birleşik Devletleri (ABD) tarafından sıkça kullanılan ve Suriye’ye yönelik olası bir hava harekatında önemli harekat konumlarından biri olması beklenen İncirlik Üssü’nde sıcak saatler yaşanıyor.İncirlik’ten kalkan 2 Türk F 16 savaş uçağı, Adana semalarında 4 tur deneme uçuşu yaptı. Uçakların sorunsuza geri döndüğü İncirlik'teki gelişmeleri, ulusal basının yanı sıra uluslararası basın da yakından takip ediyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Suriye'ye yapılacak bir saldırı sonrası İncirlik Suriye'nin haklı olarak 1.derecede hedefi olacaktır. Böyle olası bir saldırıda ölenlerin tamamı Amerika'ya satılarak Türk Halkına, yurduna ve islamiyete ihanet organizasyonuna destek olan beyinsizler olur inşallahhhh.
Diğer Haberler