HABER

İncirlik'in kapatılması için imza kampanyası

İncirlik'in kapatılması için imza kampanyası

Ankara (AA)- Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) gençlik kolları, büyük önder Atatürk'ün ebediyete intikal edişinin 69. yılı dolayısıyla düzenlediği anma etkinlikleri çerçevesinde, "İncirlik Üssü'nün kapatılması" için imza kampanyası başlattı.

ADD Gençlik Kolları Başkanı Öner Tanık, Anıtpark'ta açılan imza defterine ilişkin yaptığı açıklamada, "son dönemde yaşanan terör olaylarının Türk ulusunu derinden yaraladığını" belirterek, şunları kaydetti:

"Bugün Kuzey Irak'ta konuşlu terör örgütü uluslararası güçler tarafından desteklenmektedir. Yüce Atatürk'ün en büyük eserim dediği cumhuriyeti korumak ve yüceltmekle görevlendirilmiş Türk gençliği olarak bölgemizde planlanan Büyük Orta Doğu projesiyle yaratılmak istenen kukla devletlere ve aynı kapsamda terörizmin desteklenmesine karşıyız. Bu nedenle söz konusu amaca doğrudan veya dolaylı olarak destek sağlayan İncirlik Askeri Üssü'nün kapatılmasını talep ediyoruz."

Tanık, imza standının 14-16 Kasım günleri arasında Sakarya ve Yüksel Caddelerinde de açılacağını ifade ederek, ülke çapında başlattıkları kampanya sonunda toplanan imzaları Meclis'e sunacaklarını bildirdi.Öte yandan, etkinlik kapsamında "Şehitlik Özel Defteri" de vatandaşların ilgisine açıldı. Öner Tanık, vatandaşların şehitlere
ilişkin duygu ve düşüncelerini yansıtacakları defterden seçilen bazı yazıların, derneğin internet sitesi ve dergisinde yayımlanacağını kaydetti.

Anıtpark'ta toplanan gençlik kolları üyelerinin ellerinde bayrakları, başlarında kalpaklarla Anıtkabir'den çıkan subayları selamlayarak, hep bir ağızdan şiir okudular.
Bu arada, Büyük Önder'in ebediyete intikalinin 69. yılı dolayısıyla, Ulus'taki Atatürk Anıtı ve Sıhhiye'deki Zafer Anıtı'na çeşitli kurum ve kuruluş temsilcileri tarafından çelenk konuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Geri Dön