HABER

İngiliz hükümetinden Silverstone'a destek

İngiltere Spor Bakanı Gerry Sutcliffe, İngiltere Grand Prix'nin geleceğinin garanti altına alınması çerçevesinde Silverstone'un modernize edilmesi planlarına verdiğini ifade etti.

Bakan Sutcliffe, "İngiltere Grand Prix'yi Silverstone'da görmek istiyoruz. Destek için elimizden gelen herşeyi yapacağız" dedi.

Bugün pisti ziyaret eden Bakan Sutcliffe, bununla birlikte doğrudan finansal yardımın sözkonusu olmadığını belirterek, "Bu safhada, bizden böyle bir yardım talebinde bulunulmadı" şeklinde konuştu.

Ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını cevaplayan Bakan Sutcliffe, hükümetin çok çeşitli şekillerde destek olma imkanı bulunduğunu ifade ederek, "İngiltere Grand Prix'yi kaybetmek büyük bir darbe olur. Bunun olmasını gerçekten istemiyoruz" dedi.

Formula 1 patronu Bernie Ecclestone, 1950'de ilk dünya şampiyonasına ev sahipliği yapan Silverstone'un, gerekli değişikliklerin yapılmaması halinde takvimden çıkarılacağını söylemişti. Silverstone'un sözleşmesi 2009'da sona eriyor.

Bununla birlikte pist yönetimi Temmuz ayında, gerekli modernizasyonun yapılmasını öngören bir planı onaylamıştı. Plana göre pistte yeni tribünler, padok tesisleri, üreticiler için bir test merkezi, otel, konferans salonları ve bir bilim parkı inşa edilecek.

Bu arada Bakan Sutcliffe'ye pist, İngiltere'nin son F1 şampiyonu ve İngiltere Yarış Pilotları Klubü (BRDC) Başkanı Damon Hill tarafından gezdirildi.

Geri Dön