İngiltere: ABD Büyükelçiliği'nin Kudüs'e taşınmasını kabul etmiyoruz

Filistin resmi haber ajansı WAFA, İngiltere Dışişleri Bakanı Johnson ve Filistin Devlet Başkanı Abbas'ın görüştüğünü yazdı. Johnson, ülkesinin ülkesinin ABD Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınmasını kabul etmediğini söyleyerek barışın sağlanması için yardıma hazır olduklarını aktardı.

İngiltere: ABD Büyükelçiliği'nin Kudüs'e taşınmasını kabul etmiyoruz

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, ülkesinin ABD Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınmasını kabul etmediğini bildirdi. Filistin resmi haber ajansı WAFA'nın haberine göre, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile İngiltere Dışişleri Bakanı Johnson telefonda görüştü.

Ülkesinin, ABD Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınmasını kabul etmediği ve Gazze'de yaşamını yitiren sivil kurbanlara olan yakınlığını ifade eden Johnson, barışın sağlanması için yardıma hazır olduklarını aktardı.

BARIŞ SÜRECİ SAĞLANMALI

Filistin Devlet Başkanı Abbas ise İngiltere'nin tutumundan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Filistin'in uluslararası meşruiyet üzerine tesis edilmiş barış sürecinin sağlanmasından yana olduğunu vurguladı.

ABD'nin Kudüs ve mülteciler dosyalarını müzakere masasından kaldırmasının ardından İsrail ile Filistin arasında tek ara bulucu olmasının artık kabul edilemeyeceği görüşünü yineleyen Abbas, şu anda barışın sağlanması için uluslararası bir mekanizma istediklerini kaydetti.

İsrail askerlerinin, Gazze sınırında ABD'nin Kudüs'te büyükelçilik açmasını protesto etmek ve Nekbe'nin (Büyük Felaket) 70. yılını anmak isteyen göstericilere ateş açması sonucu 62 Filistinli şehit olmuş, yüzlercesi gerçek mermiyle olmak üzere en az 3 bin kişi yaralanmıştı.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Eedoğan çabası takdir edilir ama biraz daha usluca. İsrailide anlamak lazım barış içinde belki katlanmak gerek
Erdoğanın gücünü gören kemal ve aşure beşlisi sanırım titremeye başlamıştır .
KENDİ MEMLEKETİMİZDEKİ İNSANLARIN HALİNE GÜLÜP GEÇERKEN OH OLMUŞŞ DERKEN DAHA KÖTÜSÜ İNSANLARA BUNLARI YAPARKEN ÖLÜM ZULÜM MEMLEKETTE DİZ BOYU İKEN KUDÜSÜ FİLİSTİNİ KURTARMAYA KALKMAK KOMİK OLUYOR KENDİ ÜLKEMİZDE DAHA DÜNE KADAR ADALET YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI HUKUK YOK DİYE .NEREDE BARIŞI SAĞLAYACAZ DA HUKUK DÜZEN GÖTÜRECEĞİZ
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler