İngiltere Suriye'ye müdahaleye 'Hayır' dedi!

İngiltere parlamentosu’ndaki Suriye oylaması sona erdi. Konuyla ilgili yapılan oylama 272 evet oyuna karşı 285 hayır oyuyla reddedildi.

İngiltere Suriye'ye müdahaleye 'Hayır' dedi!

Yapılan oylamanın nihai karar olmadığı vurgulandı. Bu akşamki oylamanın sadece askeri müdahaleyi prensipte onaylama oylaması olduğu belirtilerek, İngiltere'nin askeri müdahale emrini verecek asıl kararın ikinci oylamada belli olacağı kaydedildi. İkinci oylama ile alınacak nihai kararın Birleşmiş Milletler denetim raporu sonucu açıklandıktan sonra alınacağı bildirildi. Ayrıca ikinci oylamanın ne zaman yapılacağına dair bir tarih belirtilmedi.

BM'DE SURİYE GÖRÜŞMESİ
Suriye konusu BM'nin de gündemindeydi. BM Güvenlik Konseyi'nin 5 daimi üyesi, New York'ta kapalı kapılar arkasında bir araya geldi.

1 saat süren görüşme sonrası bir açıklama yapılmadı. Görüşmede herhangi bir uzlaşma sağlanamadığı belirtildi.

dünyadan haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 57 yorum
tebrikler ingiltere
ihale bize kaldı
Olabilir, gerekirse biz gireriz be, o kadar korkmayın tapanızdan. Çok çabuk unuttunuz geçmişinizi, atalarınızı ve ecdadınızı. Tapalarınızın korkusundan, lüks yaşantınızı kaybetme düşüncesi bile size bu vatanı para karşılığı sattırır hiç şüphem yok.
tarık nerden biliyorsun lüks yaşadığımızı eskiden birlik vardı komutanlar vardı şimdi kaldı mı ki ala ala diyip savaşa girsek anında yok ederler bizi teknoloji gelişti bu vatanı para karşılığı satanlar sizin gibi düşünenler...
MUHALİFLER ESAD'I DÜŞÜRDÜ DÜŞÜRECEK ZATEN. BUNU GÖREN AVRUPA MUHALİFLERİN BAŞARISINI HAZMEDEMEYECEĞİ İÇİN YENİ BİR OYUN OYNAYIP SURYEYE GİRMEYE KARAR VERDİ. ÇÜNKÜ SURİYEDE Kİ MUHALİFLER BAĞIMSIZ ŞEKİLDE BAŞARILI OLURLARSA SURİYE TÜRKİYENİN BİR PARÇSI GİBİ OLACAK! ŞAMLA İSTANBUL ARASINDA HİÇ BİR FARK OLMAYACAK. TÜRKİYE SAVAŞIN BAŞLADIĞI ANDAN İTİBAREN MUHALİFLERE DESTEK VERMEKTE BUNUN MEYVESİNİDE İLERİDE MUHAKKAK ALACAKTIR. BATININ BİZZAT AJANI OLAN ESAD MİLADINI DOLDURMUŞ GÖREVİNİ LAYIKIYLA İCRA ETMİŞTİR. IRAKTA SADDAMDA OLDUĞU GİBİ. OSMANLI RUHUNU HESABA KATMAMIŞLARDI BUDA HESAPLARINI BOZDU!
MİSAK-I Mİ,LLİ NEDİR BİLİYORMUSUN? DAVUTOĞLU AHMET MI YAPACAK? ENSON YAPTIĞI BASIN TOPLANTISINI DİKKATLİCE İZLEMENİZİ DİLERİM. BÜLBÜL GİBİ KONUŞAN DAVUTOĞLU,SUUD DÖNÜŞÜNDE KENDİNİİ UNUTMUŞ,ŞAŞAKALMIŞ GİBİYDİ. -AKLINIZI BAŞINIZA ALIN VE ÖYLE YAZIN SÖYLEYİN. -SONRA DÖVECEK DİZİNİZ DE OLMAYACAK..
bravo aynen öyle ama gel de bizim millete anlat..
sen ne çekiyon bu aralar
oraya pkk yerleşti bile akılsız çok değil1 sene sonra görüşürüz...
zor geldi,karşılarında bu defa 11 yıl ablukaya aldıkları, asprin dahi göndermedikleri gariban ırak yok,rusya ve iran ın desteklediği suriye var,şimdi ateşe elini sokacak keriz aranıyor,hadi bakalım akp nin kahraman yiğitleri koşun göreve gemicik yüzdürüp,dolarcıkları cukkalamaya ara verin biraz
Sende evinde karının eteğinin altına girmeye devam et ; Hergün yüzlerce çocuk ölürken.Sizede bu yakışır zaten yiğitlik beklenmez.
taksimin alkolik delikanlıları...siz ancak suya - gaza direnmeyi, savunmasızların simitçi tezgahlarını parçalamayı, TÜRK bayrağı yakmayı, kamu mallarını yakıp yıkmayı bilirsiniz..gücünüz bunlara yeter....savaşa girmek yürek, vatan aşkı ister, yani sizde olmayanları...
masteng_82 suriyeyi kim karıştırdı onu bir düşün bakayım sınırını sonuna kadar açıp muhalif denen paralı teröristleri eğitip tekrar suriyeye gönderipte hergün yüzlerce çocukların ölmesine sebep veren ve kendisini müslüman olarak lanse eden yarın mahşerde bu kişilere destek veren sizin gibi yiğitleri göreceğiz hep beraber siz nereye saklanacaksınız. yoksa yahudiler gibi ağaç arkasına saklanacakmısınız hoş orada yer kalmayacak o kadar çoksunuz ki...
masteng_82 Yürrüüüüüüüü anca gidersiniz. Irakt'a milyonlarcası ölürken nerelerdeydiniz.? Yoksa ABD askerlerinin sağ salim evlerine dönmeleri için dua mı ediyordunuz başbakanınızla beraber? Buyurun Suriye orada her konuda atınca mangalda kül bırakmıyorsunuz dinlemeyin diğer milletleri giriverin Suriye'ye. Laf kahramanlığı değil gerçek kahramanlık gösterin. Tötünüz yiyorsa şayet. Car car ötmesi değil. madem durumdan rahatsızsınız buyurun müdahalede bulunun yiyor mu? yemiyor değil mi? Yemiyorsa o zaman gargara yapın boğazınıza iyi gelir.
masteng kardeşim, sen suriye halkı için savaşmaya yiğitlik mi diyosun? biz onca millete karşı bağımsızlık mücadelesi verirken hangi suriye,hangi ırak,hangi iran, sözde müslüman olan hangi ülke yanımızda yer aldı. öyle ekranlara çıkıp 2-3 çocuğu sevip, 2 nutuk atıp hüngür hüngür ağlamayla yaşamlarını yitiren masum insanların hakları savunulmaz. mecliste uyuyan milletin vekilleri, kendi çocuklarını göndersinler cepheye de o zaman görelim dürüstlüklerini, mertliklerini, yiğitliklerini.........
ne can pkk ve apo cumu oldunuz da pkk ve apo ya ev sahipliği yapan esedin yanında yer aldınız dhkpc yetmedimi israile yardım etmeye
BİZ YÜCE TÜRK ULUSUYUZ.HAKLININ YANI OLMUŞ HEP YERİMİZ.BİR BAŞKA ULUSUN YOK OLMASI PAHHASINA YAPILAMAZ BÖYLE BİR SAVAŞ,GAFLETTİR. İÇİNDEN ÇIKLIMAYACAĞINI NASIL GÖRMEZLER*
savaşa girelim demiyoruz farkındaysanız onu sizin gibiler istiyor masteng ülkemize karşı bir savaş başlarsa o karının eteğinin altına girmeye devam et dediklerin senden önce koşarlar bence emin ol... savaş çıkarsa çocuklar ölmeyecek mi acaba ırakta kadınlar ne diyor öldürün bizi abd nin askerlerinin çocukları var bedenimizde suriyeli kadınlardanda mı bunu duymak istiyorsunuz?
analar ağlamasına ne oldu masteng_82
yüzlerce ve binlerce çocuk ıraktada ölmeye devam ediyor,utanmadan o yıkım ve vahşetten mütehitlere iş çıkıyor diye sevinen ,papaz ve hahamların kurdukları organ mafyasının zengin batılıların organ ihtiyacını karşılamak için amerikan askerlerinin katliamına göz yuman yerli kansızların , akp v,e recep tayyip erdoğana verilen görev gereği suriye ve ortadoğu yu yeni taksim planınca türkiye bu tezgaha sürüklenirken çoluk çocuğu bahane etmek ayıptır,amerika ve yandaşları 2003 ten beri 1-3 milyon arası ıraklı yı katletti ve etmeye de devam ediyor onlar can değilmiydi?
Türkiye hemen atlar ben varım diye. yazık ülkenin düştüğü bu hale. abd nin köpeği olmuşuz resmen. abd ne derse biz onu yapmaya mecburuz....
cem senin düşüncen belli ama daha düne kadar pkk ve apo esedin uşağı değilmiydi türkiyede binlerce insanın ölümünden esed sorumludur . sırf mezhepcilik yüzünden esedin yaptığı katliamların hesabını kim verecek.
1938 yılından beri biz batının köpeği değilmiyiz zaten
Suriye'de çıkarlarına uygun, araklayacak bir şeyler bulamadı galiba. Yoksa balıklama atlardı.En azından YENİ silahlarını denemek için girer...Sooner or later.
hayret ingiltere sömürülecek bi yer olunca en başta giderdi..nasıl oldu da hayır dediler acaba
bu haber akp hükümetini çok üzecek , artık ağlarlar bunlar salya sümük.
Çocuklar uyurken sessiz olunur !! ÖLÜNCE DEĞİL !
RUSYA sağolsun. yoksa savaş çooktaan başlamıştı
Hadi ayıkla bakalım pirinçin taşını bizim çocuklar...Tek ve sadece bizim hükümet kaldı savaş çığırtkanlığı yapan...10 yıl boyunca çevremizde kavga etmediğimiz tek bir ülke kalmadı.Bizim oğlan yani esas oğlan her şeyin en iyisini herşeyin doğrusunu biliyor.Ondan başka doğruyu bilen hiç amma hiç kimsecikler yok.Oraya buraya saldıracağımıza; o ülke bu ülkenin iç işlerine karışacağımıza bizim ülkemize bir dönün aga, ekonomi eso es vermeye yani 11 yıl önce çok eleştirdiğiniz ekonomik duruma belkide en kötü pozizyona getirdiniz herşeyi.
size katılıyorum abd yapıyor zaten sonra herkes bizi tehdit ediyor bize saldırsalar abd yardım edecek mi acaba? şimdi tek kaldık geride çekilemiyor kıvırmayı zamanında çok yaptı artık düzgün kıvıramıyorda :)
Hala savaş çığırtkanlığına devam eden, "Esed, Suriye'de yüzlerce insan öldürüyor" yalanlarıyla (pyd domuzları ve - özgür suriye ordusu- adını kullanan, yahudi ve Amerikan piçleri ve Türkiye'deki sözcüleri, kefere Amerika'nın kuduz köpekleri, salyalarını saçarak, 2. bir Irak tuzağı peşindeler. Müslüman kanı dökmek için var güçleriyle saldıran bu kafirlerin feci akibetlerini İnşallah tez zamanda görürüz. Allah'ın laneti, Müslüman kanı döken, döktüren ve bunlara yardım ve yataklık yapan kanı bozukların üzerine olsun. Allah, bu soyu bozukların topunun bin türlü belasını versin. Amin.
bt.bt06 ağzına sağlık aynı sözleri yazacaktım onların türkiye tensilcleri akp ve oyverenleri.
"Suriyede petrol yok girmeyelim" demek istemişlerdir.
ADMLAR OKUMUŞ EĞİTİMLİ İNSN KANINA GEREKSİZ SOYGUN YAPARLAR TEKNİK BİLİM ELLERİNDE GEÇMİŞDE DEDELERİİ BİZİM TALAN SOYGUN MUCİDİ OSMANLI GİBİ ASMIŞ KESMİŞ PAPAZLARI DİNLEMİŞ YAKIP YIKMIŞLAR İNGİLİZLER OSMANLI İKİZ KARDEŞ GİBİDİR ÇÜNKİ BU GÜN BİZDE SEYH SIH YOBAZLAR ÖLDÜRÜN GAVURU YAKIN CENNETLİKSİNİZ DERLER GEÇMİŞDE PAPAZLARDA AVRUBADA AYNISI YAPMIŞ 1789 FRANSA DEVRİMİYLE PAPAZLAR KİLİSEYE TIKILDI BİR POKA KARIŞMAZLAR BİZDEDE İMAMLAR AYNISI OLMAZSA SÜRÜNMEĞE DEVAM GAVURLAR TEKNİK BİLİM HERŞEYİ İCAD ETTİ YAPIYOR SATIYOR ZATEN SAVAŞMADAN İSLAM UYKUSUNDAKİ ÜLKELERİ SAVAŞSIZ SOYUYOR NEDEN ÖLDÜRSÜN
İNGİLİZ EVLADI!
herkes savaştan kaçarken bizimkiler balıklama atlıyor. nasıl olsa koyun sürüsü gibiyiz sür babo sür.
Oy gidi BOP Eşbaşkanı... Naber? Hesap gene tutmadı galiba ha?
yemedi... haçlılardan medet uman müslümanlar hayal kırıklığına uğramıştır herhalde :))))
kolay değil. abisinden haber bekliyor. abd abisi ne derse o olur. abd izin vermedi mi altına yapar yine helaya gidemez. hele önce abd ne yapacağına bir karar versin kardeşi de ona uyar.
Aslında abd nin abisi İngiltere o ne derse o olurr. bence süriyeye saldırmak isteyenler kimyasal bombayı patlattı veye patlattırdı onların işine böyle yapmak gelirrr.tıpkı abd de kululeri abd nin yıktığı gibbi .
tbrikler ingiltere
hani ne oldu aldınızmı üçün birini artık suriyeye bizim medya saldırır nereye kaç roket atılacağınıda biliyorlar nasıl olsa suriye kolla kendini türk basını geliyor
Tayyıp kaşındıda, olan türk halkına ve türkiyeye olacah!
Obama'dan önce karar vermek istemediler, haftaya BM RAPORU çıktıktan sonra parlemento tekrar toplanacak. Obama ise BM heyetinin Amerika'ya dönmesini bekliyor.
Amerikaya aldanmayın 2 bomba atarlar sonra geri çekilirler sonrasını söylim türkiye yanlız kalır rusya ve iran senin üstüne füzelerini göndermeye başlar pkkda boş durmaz iç karışıklık çıkartır arada bir kimyasalda yeriz sonra çanakkalede yapamadıkları paylaşımı rusya ingiltere senin ülkeni paylaşmaya kalkarlar türkiye iman gücüyle savaşı kazandı diyelim bu sefer de kim kazandı diyecekler tabiki AMERİKA.
Erdogan savasa girmeli yoksa tarih yazamaz, tarihten isminin silinmesini ister ,cunki öyle bir baskan(lider) ve görürsunuz girecegiz ....ALLAH yardimcimiz olsun
O zaman kendi tarfatarlarını alsın s..... in gidin girin savaşa. Bizim size verecek evladımız yok kendi yüzde 50niz denen yalakaları alın nereye istiyorsanız oraya savaşa gidin tutan yok sizi.
Yinemi yalnız xaldık.
Dış ticaret rakamları açıklandı
Neyse ki ucu ucuna hayır oyları gelmiş. Suriye yine şans ve güç senden yana... Esad a kolay gelsin....
bu iş olmayacak
TÜRK ULUSUNUN GERÇEKLEŞTİRDİĞİ BÜYÜK KAHRAMANLIK DESTANI 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN. BİZE BU DESTANI YAŞATAN BAŞTA ULU ÖNDERİMİZ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü VE İSİMSİZ KAHRAMANLARIMIZI ŞÜKRAN, RAHMET VE SAYGIYLA ANIYORUZ.
ne kadar çok millet vekili bir arada öyle!
TÜRKİYE TÜM OYUNLARI ALT ÜST ETTİ! HER NE KADAR İÇİMİZDE Kİ EMBESİLLER BUNU GÖRMEZDEN GELİP İNANMAKTA GÜÇLÜK ÇEKSE BİLE TÜRKİYE SON 5 YILDA DÜNYA DENGELERİNİ ALLAK BULLAK ETTİ!
ingilizler zaten hain ve müslüman düşmanı. neden müslümanlara yardım etsin ki.? c
Hangi müslümana yardım bekliyorsun öso denen katil sürüsünemi? Diğer suriyeliler mülmüman değilmi? çeçenistandan afganistandan toplama paralı katil sürüsü ösomu müslüman?
emperyalizm kapitalizm savaşsız ayakta kalamaz kapalı kapıya ne gerek ben söyleyim size ne olacağını savaş birazdaha sürecek birazdaha silah satacaklar kan dökülmüş kimin umrunda taa ki paraları kalmayana kadar esadın parası bitince silahta bitecek sonra savaşta bitecek
Diğer Haberler