İngiltere'de şiddetli fırtına etkili oluyor

Londra (AA)- İngiltere'de sabah erken saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan sağanak yağış ve şiddetli fırtına, ağaçların yerlerinden sökülmesine, enerji hatlarının kopmasına ve Çevre Ajansının sel tehdidi uyarısında bulunmasına yol açtı.

Meteoroloji uzmanları tarafından "yılın en etkili fırtınası" olarak nitelendirdiği kötü hava şartları nedeniyle Devon ve Cornwall kıyılarındaki karavan parklarında yaşayan 170 kişi bölgeden uzaklaştırıldı. Özellikle güneybatı İngiltere'de rüzgarın hızının saatte 130 kilometreye kadar ulaştığı açıklandı. İskoçya'da ise yoğun kar yağışının
beklendiğine işaret eden meteoroloji uzmanları ve Çevre Ajansı yetkilileri, halktan özellikle sel tehdidi bulunan bölgelerle fırtınanın etkili olduğu kıyılardan uzak durmalarını istedi.

Fırtınanın birkaç gün boyunca etkili olabileceğini de belirten yetkililer, sel gibi durumlar için acil yardım hatları açtı. Kara, demir ve hava yolu ulaşımını da olumsuz etkileyen fırtına yüzünden pek çok tren ve uçak seferinin iptal edilebileceği, gecikmeler olabileceği, kara yollarında da kaza riski ve yolların tıkanabileceği uyarısında bulunuldu. İngiliz hava yolları BA dün gece boyunca Heathrow havaalanından bazı iç hat seferlerini iptal etti.

Bu arada İngiltere ile İspanya arasındaki feribot seferleri de şiddetli fırtına yüzünden iptal edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler