HABER

İnkum plajında denize girmek yasaklandı

Bartın'ın mavi bayraklı plajı İnkum’da dalgalar nedeniyle denize girmek yasaklandı.

Kentin tek mavi bayraklı plajı İnkum’da sabah saatlerinde etkili olan poyraz nedeniyle dalgalar oluştu. Bayramın 4’üncü günü gelenler, denize girilmesi yasak anlamına gelen kırmızı flama ile karşılaştı. Jandarma ve zabıta ekipleri plajda ATV ile gezerek, tatilcileri denize girmemeleri konusunda uyardı. Cankurtaranlar düdük çalarak, denize girenleri dışarıya çıkardı.

BELEDİYE BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Dalgalı olan ve tehlike yaratan günlerde sahildeki direklere kırmızı flamayı asıyoruz. Bugün de çeken akıntı ve kum kayması olduğunu tespit ettik ve denize girilmesini yasakladık. Şu anda jandarma ve zabıta ekiplerimiz ile cankurtaranlarımız denize girenleri dışarıya çıkartıyor. İnkum’da aşırı bir turist yoğunluğu var. Ekiplerimiz insanlarımızın can sağlığı için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

4 YERDE DENİZE GİRMEK YASAKLANMIŞTI

Öte yandan dün de İstanbul'da Sarıyer ve Şile'de, Sakarya'nın Karasu ve Düzce'nin Akçakoca ilçesinde denize girmek yasaklanmıştı.

Kaynak: İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Devletimizin imkanları varken neden dalga kıran yapılmıyor.Bugün bir hevesle cadde bostan sahiline gittim 100 kamyon kum döktüklerini söylediler.İnanın çok daha güzel olabilirdi.Girmeden döndüm.O kadar abartmışlar ki anlatamam.Reis ben plajı restore edicem deseydi on numara plaj yapardı adım gibi eminim.Yetkililer lütfen müdahale ederlerse yerinde bir karar olur.
cok dogru bir karar
Bugün gidecektik hava durumu na bakınca vazgeçtik
Geri Dön