İnönü yıkılıyor!

İznik Beşiktaşlılar Derneği'ni ziyaret eden Beşiktaş Asbaşkanı Levent Erdoğan, 19 Mayıs'ta 82 milyon euroya mal olacak yeni statlarının temelini atacaklarını belirtti, ""Beşiktaş'a layık bir stat yaptırıyoruz" dedi.
Asbaşkan Levent Erdoğan, İznik'e gelişinde Dernek Başkanı Hasan Tahsin Akıncı ve yönetim kurulu, İznikspor Başkanı Mahmut Usta ve taraftarlar tarafından karşılandı. Derneği 5 ay önce kurduklarını belirten Başkan Akıncı, "İçimizdeki Beşiktaş aşkı, çok büyük. Bunun için kısa bir zaman içinde bu derneği hizmete soktuk ve çok mutluyuz. Amacımız Beşiktaş sevgisini bizden sonra gelecek nesillere aktarmaktır" dedi. Dernekte kulübün son durumu hakkında bilgi veren Asbaşkan Levent Erdoğan, hedeflerinin Süper Lig şampiyonluğu olduğunu vurgularken şöyle konuştu:
"Zor günler geride kaldı ve sahamızda oynayacağımız derbi maçını kazanmak istiyoruz. Beşiktaş'a layık stadın temellerini 19 Mayıs'ta atacağız. Toplam maliyeti 82 milyon euro olacak. Stat, Almanya'ki Schalke 04 Stadı gibi olacak."
Kulubün toplam borcunun 80 milyon YTL olduğunu da söyleyen Levent Erdoğan, "Başkanımız Yıldırım Demirören, bankadan faizle kredi çekmektense kendisi takıma 40 milyon YTL verdi. Bu da başkanımızın takımına ne kadar çok destek olduğunu ve ne kadar çok düşündüğünü gösteriyor. Kulüp olarak sadece 3 bankaya 40 milyon YTL borcumuz var" diye konuştu.

AufSchalke Arena
Bundesliga'nın güçlü ekiplerinden Schalke 04'ün 54.000 kişi kapasiteli stadı, futbol maçları dışında birçok organizasyon için de kullanılıyor. Gelsenkirchen'deki Arena Aufschalke Stadı zemini altında, 5 kilometrelik bir bira boru hattı bulunuyor. Hat, maçlar ve konserlere gelen insanların susuzluklarını gidermek amacıyla inşa edilmiş. 2001 yılında açılan stat, FIFA'nın 5 yıldızlı stadyumlar listesinde yer alıyor. Stat için 191 milyon Euro harcanmıştı.