HABER

İnşaat çalışması binayı yıktı

İnşaat çalışması binayı yıktı

İSTANBUL (İHA) - Zeytinburnu'da inşaat çalışması süren bir şantiyenin yanında bulunan bir binada meydana gelen göçükte 2 kişi enkaz altında kaldı.

Edinilen bilgiye göre, meydana gelen göçükte, 6 kişilik aileden baba Haluk Yanık ve kızı Handan Yanık enkaz altında kaldı. Handan Yanık kurtarılarak hastaneye kaldırılırken, halen enkaz altında bulunan babanın kurtarılaması için yoğun çalışmaların sürdürüldüğü bildirildi.

Zeytinburnu'da meydana gelen göçükte enkaz altında kalan babanın kurtarılması için başlatılan çalışmalar aralıksız sürdürülüyor. Arama ve kurtarma çalışmaları için olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.
Bu arada Handan Yanık'ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Halen enkaz altında kalan baba Haluk Yanık'ın kurtarılması için başlatılan yoğun çalışmalar ise sürüyor. İnşaat sahasında yapılan çalışmalar esnasında, yıkılan 3 katlı binada sadece Yanık ailesinin 6 ferdinin yaşadığı öğrenildi.

Bu arada, Zeytinburnu Belediyesi tarafından verilen yıkılabilir raporunun ardından binanın boşaltıldığı ancak Yanık ailesinin bu karara rağmen evlerini terk etmedikleri öğrenildi. Yaşanan çökmenin ardından yapılan araştırmada anne Muazzez Yanık'ın işte olduğu olay esnasında, baba Haluk Yanık ile kızı Handan Yanık'ın evde bulundukları tespit edildi. Olay esnasında evlerinin önünde oynayan 13 yaşındaki Gözde Yanık'ın şans eseri olaydan yara almadan kurtulduğu belirtildi. Oğul Yılmaz Yanık ise, evine geldikten sonra babasının göçük altında kaldığını öğrendi. Büyük panik yaşayan Yılmaz, babasının kurtarılması için uzun süre kurtarma çalışmalarına yardımcı oldu.

Öte yandan mahalle sakini Ahmet Arslan, olayla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. Arslan, "Bu bina alel acele kelepirden yapılmış bir bina. Çökeceğini de tahmin ediyorduk. İçeride iki aile yaşıyordu. Bizim bu yan tarafta bulunan binalar da risk altında olabilir. Derme çatma bir binaydı, çökeceği önceden belliydi" diye konuştu.
Kurtarma çalışmalarına İstanbul, Bakırköy, Kocasinan ve Zeytinburnu İtfaiye ekipleri müdahale ediyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön