İnsan hayatı bu kadar ucuz mu?..

Kadıköylü STK’ların yoğun çabasına rağmen, bisiklet yolu işgalleri artarak sürüyor.

İnsan hayatı bu kadar ucuz mu?..

Cezai işlemlerin yetersiz olduğu iddia edilirken, sürücülerin keyfi uygulamaları vatandaşları canından bezdirdi.

Ünlü pilates eğitmeni Jale Özen’in bisikleti ile Kadıköy sahillerinde görüntülediği fotoğraf kareleri, “Bu kadarına da pes” dedirtti.

KORKU YOK, KAYGI YOK!..

“Şehir magandaları”, bisikletli sürücülerin hayatını riske atmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ardı ardına meydana gelen kazalar nedeniyle bisikletli sürücüler feci şekilde hayatını kaybetmişti.

Başta Kadıköy olmak üzere Anadolu Yakası sahilleri genelinde bisiklet yollarında meydana gelen işgallerde, ne yazık ki magandaların yaptığı yanına kâr kalıyor. Birçok bisiklet sürücüsü, bisiklet yollarını işgal eden magandalara karşı denetimlerin sıklaştırılması ve cezai işlem uygulanması gerektiğinin altını çiziyor.

YASAL YOLUNU KULLANAMAYAN BİSİKLETLİLER ÖLÜM YOLUNA…

Araçların bisiklet yolunu kapatması ile birlikte bisikletli sürücüler, zorunlu olarak trafik akışının sürdüğü ana arterleri kullanmak zorunda kalıyor. Birçok bisiklet sürücüsü ise, ana arterlerde trafik kazası riski ile yüz yüze geliyor.

Bisiklet kazalarının önemli bir kısmı ise ölümle sonuçlanıyor. Kadıköylü pilates eğitmeni Jale Özen’in objektiflerine yansıyan kareler ise bir hayli düşündürüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler