İnsanlar uykularında yakalandı!

Suriyeli muhaliflerin Şam rejiminin kimyasal silahlarının kurbanı olduğunu iddia ettiği sivillerin cansız cesetlerinin gösterildiği videoların sayısı 130’u aştı.

İnsanlar uykularında yakalandı!

Suriye Ulusal Koalisyonu Zamalka mahallesindeki evlerde yüzlerce yeni ceset bulunduğunu bildirdi. Görgü tanıkları ise katliamı özetle şöyle anlattı:

TİTRİYORDULAR

Eşref Hasan (18) Evde muhabbet ediyor kağıt oynuyorduk. Aniden, saat 01.30 civarı, insanların bağırışlarını yardım haykarışlarını duymaya başladık. Bombardıman veya saldırı sesi duymamıştık. Dışarı çıktığımızda mahalleye kaos ve panik hakimdi. 02.00’de havantopu düşmeye başladı. Evlere kaçtık. Herkes temiz hava alabilmek için üst katlara çıkmaya çalışıyordu. Bir dairede bütün ailenin cesetlerini gördüm. Boğulmuşlardı. Ağızlarının kenarında köpük vardı. İnsanları tahliye etmeye başladık. O sıra gazın kokusunu duydum. Mutfak gazı gibi kokuyordu. Canlı kalanları sahra hastanelerine götürdük. Bazı cesetler masmavi bazıları ise sapsarı olmuştu. Benim de başım dönmeye başladı.

Gözlerim kızardı, kaşındım. Bayılmak üzereydim. Hastaneye gittim. Sema Mesud Bombardıman başlayınca nereye kaçacağımızı şaşırdık. Panikte evde mi kalmalıyız dışarıya mı çıkmalıyız bilemedik. Kız kardeşimin nişanlısı öldü. Arkadaşım, onun kocası, amcası hepsi öldü.Cobarlı bir aktivist Kurban sayısı yüksek çünkü insanlar bodruma kaçtı. Gaz ağırdı ve aşağıya çöktü. Ölenler arasında çocukların oranı büyük. Ben 50 çocuğa müdahale ettim, hepsi öldü. Sahra hastanelerinde atropin ve kortizon bittiğinden, zehirlenmeye gerekli müdahale yapılamadı.

Hastalara ilk müdahale yapan doktorlar da öldü.Adını vermeyen görgü tanığı İnsanlar uykularında yakalandı. Evden eve koştum. Ölülerin çoğu alt katlardaydı. Üst katlara çok fazla gaz nüfuz etmemişti. Kadınlar, erkekler, yerlerde yatıyor, titriyor, saldırıyordu.Bir doktor Yaralı olup da hayatta kalan tek bir çocuk görmedim.Bir başka doktor İnsanların bodruma inmesi yaralı ve şehit sayısını arttırdı. Ebu Yasin adlı aktivist Birçok çocuk gördüm, yataklarında uyuyor gibiydiler ama maalesef ölmüşlerdi. Denetçiler varken kimyasal silah kullanmazlar diye sandık.

DENEYİMSİZ SAĞLIK EKİPLERİ

Deneyimsiz sağlık ekiplerinin kimyasal silah kurbanlarını canlı canlı gömdükleri iddia edildi. Şam’da yaşayan aktivistlerden Leena el Şami’nin Guardian gazetesine aktardığına göre; “Zehirli maddeden etkilenen bazı kişiler saatlerce bilincini kaybettiği için ekipler bunları ölü zannederek gömüyor.” El Şami, “Şimdiye kadar 5 kişinin hayata geri döndüğü haberi geldi. Ancak kaç kişinin bilincini kaybetmiş halde gömüldüğünü bilmiyoruz. Esas mesele, profesyonel sağlık görevlilerinin olmaması, sıradan insanların kurbanlara yardım etmeye çalışması” dedi. Guardian, bu iddiaların bağımsız kaynaklarca
doğrulanamadığını belirtti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 31 yorum
4 ağaç kesildiğinde ayağa kalkan millet yanıbaşında olan insanlık dramında neredesin yoksa onlar sırf Müslüman olduğu içinmi (ama yinede insan )
SİYONİSTLERDEN KAFİRLERDEN BU KATLİAMA SES ÇIKARMALARINI BEKLEMEMİZ ASIL YANLIŞ OLAN. ALLAH MAZLMUNUN YANINDADIR.
Kim öldürdüyse hepsi ortaya çıksın inşaALAH
DİKTATÖR ÜN AĞZINDAN ÇIKAN KANUNDUR. NE DERSE O OLUR. KENDİ HALKIYMIŞ,KADINMIŞ,ÇOCUKMUŞ HÜKMÜ YOKTUR.ATIN KİMYASALI DER.İŞ BİTER.BİNLERCE ÖLÜ.İNSAN OLAN BU TABLO KARŞISINDA ETKİLENİR, ÜZÜLÜR. İNSANLIKTAN NASİBİNİ ALMAYANLAR ÜZÜLMEZLER.ÜZÜLMEYENLER BİRDE SİYASİ TARAFSA İYİ OLMUŞ DERLER. ÜZÜLMEYENLERİN VE İYİ OLMUŞ DİYENLERİN AKİBETİDE EN KISA ZAMANDA BÖYLE OLSUN. ESADA GELİNCE.SON ÇIRPINMALARI. İNSAN GİBİ GEREĞİNİ YAPAMADI,HAYVAN GİBİ GEBERECEK.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler