HABER

"İnternet bilgiyi sır olmaktan çıkardı"

ELAZIĞ (İHA) - TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Tunceli'de düzenlenen Bölge Toplantısı sonrası Elazığ'a gelerek iş adamlarıyla toplantı yaptı.

ETSO toplantı salonunda sanayici ve iş adamları ile yapılan toplantıya Elazığ valisi Muamer Muşmal, TOBB Başkan Yardımcısı Halim Mete, İstikrar Enstitüsü Başkanı Süreyya Serdengeçti, TSE Başkanı Kenan Malatyalı da katıldı. Toplantıda konuşan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Hyundai geldi, Türkiye'ye 1 milyon dolarlık yatırım yapacaktı, kaçırdık. Biz dedik ki 49 ilden arazi verelim. Yok dediler. Bursa'yı istedi. Niye? sanayileşmenin kümeleşmesi o bölgede olduğu için. O zaman bir iyi yaparken ilme dayanacaksın, veriye dayanacaksın. Bakın dünyada bilgi o kadar hızlı değişiyor ki, dünyanın herhangi bir yerindeki bilgi, bir saniye sonra senin bilgisayarında. İnternet bilgiyi artık sır olmaktan çıkardı. O zaman dünya ne yapıyorsa, onu yapmamız lazım. İşte sektörel ve bölgesel teşvik sistemi getiremezsek hem bölgesel arası gelişmişlik farkını hal edemeyiz hem de toptan kalkınmaya sağlayamayız" dedi.

Hisarcıklıoğlu ortaklık kültürünün geliştirilmesi gerektiğine işaret ederek, "Bize öyle emir ediliyor. Birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır deniyor. Ortaklıkta geçinebilmenin yolu şu, kapıdan geçerken eğer ortağım sen önden geç demesini bilirsen, sen de kazanırsın ortağında yok ben önden gideceğim dersen, zaten iş iki parçalanır.

Önümüzdeki dönemde yeni teşvik çalışmaları da var. Onun için sermayemizi bir araya getirmemiz lazım. Mevcutları dağıtmadığımız gibi. Daha güçlü hale gelmemiz lazım. Bakın Avrupa'da Almanya Fransa'ya ile birleşiyor. Bir iki can düşman birleşiyorsa ben niye bir araya gelemiyorum. O zaman ortaklık kültürünü geliştireceğiz, ortaklıkla iş idare etmeyi öğreneceğiz" diye konuştu.

TOBB Başkanı ve beraberindekiler, özel uçakla saat 20.35'de Ankara ya hareket etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler