HABER

İnternet kafeler kripto para madenciliği yapmaya başladı!

İnternet kafelerde kripto para madenciliği dönemi başladı. Vietnam'daki bir internet kafe koronavirüs salgını nedeniyle işleri iyi gitmeyince kripto para madenciliğine döndü.

İnternet kafeler kripto para madenciliği yapmaya başladı!

Koronavirüs salgını birçok sektörü derinden etkiledi. Koronavirüsün yayılmasını engellemek için ise dünya çapında birçok işletme kapatıldı. Vietnam'ın Ho Chi Minh şehrindeki Star Computer kafesi de koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan işletmelerden sadece biriydi. Fakat Star Computer kafesinin sahibi, işletmesi kapalı olmasına rağmen kar etmenin bir yolunu buldu.

İNTERNET KAFE KRİPTO PARA MADENCİLİĞİNE GEÇTİ

Techpowerup'ın aktardıklarına göre, Vietnam'daki Star Computer internet kafesinin sahibi, daha yüksek kar elde edildiği için kripto para madenciliğine geçeceklerini açıkladı. Kafenin Facebook sayfası üzerinden paylaştığı fotoğraflarda ise bilgisayarların kripto para madenciliği yapmak için hazırlandığı ve ekran kartlarını dizdiği görülüyor. Kafenin Vietnamlı bir bilgisayar mağazasına ait olduğu için madencilik yapabilmek adına RTX 3080 ekran kartları sağladığı da belirtiliyor. İnternet kafesi ayrıca diğer kafe sahiplerini benzer operasyonlar kurma konusunda kendileriyle iletişime geçebileceklerini söylüyor.

kripto para madenciliği internet kafe

STOK SORUNU ARTABİLİR

Kripto para madenciliği, işletmelerin böyle zor bir dönemde kar edebilmek için iyi bir fırsat olabilir. Ancak söz konusu durum, halihazırda yaşanan ekran kartı stok sorunlarını daha da körükleyebilir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
2019 sonundan itibaren Digital Çağ'ın başladığı söyleniyor. Küresel güçler dünyaya teknoloji ve yeni iş alışkanlık ve metodlarıyla ilgili topyekün bir ayar vermenin startını Corona ile verdiler. Yeni dünya düzeninde işlerini dijital düzene uyduramayan, internetten alım satan yapamayanlar aç kalacak gibi görünüyor. Bu düzen Corona ile başladı ama yıkılması da her an bir başka Corona hadisesiyle olabilir.Bahsettiğim hadise güneşin Corona (Taç) tabakasında her 100-200 yıl aralığında meydana gelen büyük patlamalar sonucu oluşan jeomanyetik fırtınalar. Bunlardan biri dünyayı vurursa teknoloji biter
çinde yaşıyorum hergün 10 larca kişi Türkiyeden arıyor benden kart isriyorlar bu kripto para için:)) yasar konyar
Onbinlerce kişi evde deli gibi elektrik sömüren bu sistemleri kullanıyor. Resmen kendi kafamıza kurşun sıkıyoruz. Bu işe el atılmalı ve derhal dünyadan silinmeli. Geleceğimiz için kaynaklarımızı yerinde kullanmalıyız
Geri Dön