İnternet terörünün yeni kurbanı Tylol Hot

İSTANBUL (İHA) - Rakipleri karalamak için özellikle ilaç sektöründe sık kullanılan internet teröründen Tylol Hot da nasibini aldı. Tylol Hot hakkında çıkan asılsız bir mail ve ardından bazı internet sitelerinde çıkan haberlere tepki gösteren firma yetkilileri, Tylol Hot'a karşı sürdürülen bu asılsız haberleri üzüntü ile karşıladıklarını söylediler.

Grip ve soğuk algınlığında görülen hastalık belirtilerinin giderilmesinde kullanılan, Türk halkı tarafından en çok tercih edilen antigribal ilaç olan Tylol Hot hakkında bir süre önce çıkan asılsız bir mail ve ardından bazı internet sitelerinde çıkan haberler, Tylol Hot yetkililerinin tepkilerini çekti. Özellikle ilaç sektöründe sık rastlanan bu tip karalamaların, iletişim ve reklam yasağı nedeniyle toplum üzerinde olumsuz etkiler bıraktığını, sadece araştırmaya vakit ayıran tüketicilerin bu tip haberlerin yalan olduğunun ayrımına varabildiğini belirten yetkililer, bu konuda yapılan karalamanın haksız ve etik olmayan rekabet şartlarına neden olmanın ötesinde, toplum sağlığı açısından da tüketiciyi yanlış yönlendirdiğini belirtiyorlar.

Yetkililer, "Tylol Hot Amerika'da yasaklandı" iddialarına rağmen, Tylol Hot'ın ABD'de aynı isimle bulunmamasının ve eşdeğerleri için de bir yasaklama söz konusu olmamasının, söylemlerin gerçek dışı olduğunu kanıtladığını vurguladılar. Tylol Hot'ın içeriğindeki tüm etken maddelerin hem Türk Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı, hem de ABD'de ve tüm dünyada otorite olarak kabul edilen FDA (American Food & Drug Administration) tarafından ilgili rahatsızlıklarda özellikle önerilen etken maddeler olduğunu ve Tylol Hot'ın ülkemizde doktorlar tarafından en çok reçete edilen soğuk algınlığı ve grip ilacı olduğunu açıklayan firma yetkilileri, Tylol Hot'a karşı sürdürülen bu asılsız haberleri üzüntü ile karşıladıklarını ifade ettiler.

Bir başka iddia da Tylol Hot'ın, içerisinde şeker bulunmasından dolayı uzmanlarca şeker hastalarına önerilmediğiydi. Yetkililer, şeker hastaları ve diyet yapanlar için şekersiz olarak üretilmiş ve içinde tatlandırıcı bulunan Tylol Hot D ile şeker hastalarında da grip ve soğuk algınlığı tedavisi sağlanabildiğini, değişik bir form olan Tylol Hot D'nin portakal tadında olduğunu, sıcak veya soğuk içilebildiğini ve Tylol Hot ve Tylol Hot D'nin hızlı ve ideal tedavi sağladığını açıkladılar. Tylol Hot yetkilileri, bu kötü niyetli mailin kaynağını bulmaya çok yaklaştıklarını, delilleri kullanarak hukuki yollara başvuracaklarını ve insanların internet teröristlerinden değil, hekimlerden bilgi almaları gerektiğine dikkat çektiler.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler