İnternette yeni düzenleme! Herkesi kapsıyor

İnternet üzerinden yapılan radyo ve televizyon yayınlarına da RTÜK’ten lisans alma zorunluluğu getiren düzenleme Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda büyük tartışmalara rağmen kabul edildi. CHP Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, düzenlemenin 4’üncü Murat döneminden kalma yasaklar olduğunu söyledi.

 İnternette yeni düzenleme! Herkesi kapsıyor

Komisyonda muhalefet partilerin itirazı, AK Partili üyelerin oylarıyla kabul edilen ve torba tasarının 73'üncü maddesini oluşturan düzenleme, RTÜK'ten lisans alınmadan yurt içi ya da yurt dışından radyo ve televizyon yayını yapılmasını yasaklıyor. Yeni düzenlemeyle tüm internet yayınlarının hükümetin kontrolü altına gireceğini ifade eden CHP'li Mehmet Bekaroğlu, “Teknoloji almış başını gidiyor siz hala 4.Murat döneminden kalma yasaklarla teknolojiyle mücadele ediyorsunuz. Bu düzenlemeden RTÜK'ün bile haberi yok. KHK ile yapacaktınız, buraya getirdiniz” dedi.

“HERKESİ KAPSIYOR”

Sözcü'de yer alan habere göre, HDP Milletvekili Garo Paylan da düzenlemenin sadece tv ve radyo yayını yapan kişi ve şirketleri değil, evinden, işyerinden cep telefonundan görüntü yayınlayan herkesi kapsadığını, düzenlemenin internet yasağı olduğunu söyledi. Paylan, “Ben şimdi bu komisyondan konuşmamı cep telefonundan yayınlasam, yayının kenarına da ‘Paylan TV' yazsam siz benim hemen yayınımı mı durduracaksınız?” diye sordu.

CHP'li Haluk Pekşen de yasanın yürürlüğe girmesi halinde Türkiye'ye gelen turistlerin cep telefonuyla yapacağı tüm yayınların da yasaklarla karşılaşabileceği uyarısında bulundu.

Düzenlemeyi savunan Maliye Bakanı Naci Ağbal, amaçlarının internet yayınlarına yasak getirmek, interneti kontrol altına almak olmadığını, düzenlemeyle sadece internet üzerinden tv ve radyo yayını yapan kişi ve kuruluşları RTÜK'ün alanına dahil edeceklerini söyledi. Ağbal, “Bizim kafamızda başka bir şey yok. Ancak düzenleme tereddüt yaratıyorsa genel kurulda önergeyle gerekli düzeltmeleri de yaparız” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 88 yorum
Yasaklar Ülkesi oluyoruz iyice .
@veyso79 dünya yasaklar dünyası! olaya tersinden bakmayın
hükümetin yaptığı herşeyi elestireceksin ya yasak olmasın da birbirinizi .... siniz
@kalpakli ÖYLEYSE BEN SANA TALİBİM CANIM!!!!
@veyso79 yerim seni yawruuu veyso
@veyso79 YASSAH GARDEŞİM. Bunlar değilmiydi yasakları kaldırıp demokrasi özgürlük getirecek olanlar. Hergeçen gün yeni bir şeye yassah geliyor. AKP MHP el ele, bol yasaklı günlere..
@veyso79 Oluyoruz mu kaldı olduk geçmiş olsun.
@veyso79 yasakların olmadığı yer suriye. oraya git koçum. herşey serbest.
Millet marsa arabasını yolluyor siz ortaçağ karanlığına gömüyorsunuz bizi
@egg1 millet marsa araba yolluyor, sen kendi sanatında mesleğinde dünya faydalı bi icat yaptınmı bugüne kadar. Lafa gelince mangalda kül bırakmassınız
@egg1 noldu len herkese salakça cevaplar hadi yawrum kuzey kore , iran , suudi arabistan oralarda yaşa yasakları seviyirsan , bu ülkeyi cehalete yedirmeyeceğiz ok
@egg1 senin zihniyetindekiler kendilerine bile gaydalı bişey yapmadılar, şu atışdığımız alet kimin icadı, insanlığa faydalı icatlar kimin icadı, sizin gibilerin gözü başkasının kümesinde diye herkesi öyle zannettiğiniz sürece böyle dolabın etrafında döner durursunuz.
@gforce siz nerde kul birskiyorsunuz efendim?
Çok iyiye gidiyor Türkiye devam edin yazık!!!!!
İnsanların sabrını sınıyorlar yeter 2 senedir artık yetet
Adnan ve Kedilerine düzenleme geliyor. Tabii sadece onlar değil daha birçok yayıncı bundan etkilenecektir.
chp ve pkk ve bunların ermeni asıllı kürt ve atatürk maskeli vekilleri karşı çıkıyorsa kesin ülkemiz için faydalıdır, kesin bilgi yayalım :)
4 üncü Murata kurban olun ne zaman zaten birinizin ağzından Osmanlıyı över nitelikte bir cümle bir kelime duyulduki sizlerin geçmişi tarihi Cumhuruyetten öte gitmez zaten bir sürü iftira ve safsatayla geçmişinizi mazinizi atalarınız olan Padisahlara etmediğiniz iftira etmediğiniz hakaret kalmamıştır inkılap tarihinin yazari olan Emin Oktay in Ermeni asıllı olduğunu biliyormu acaba yüce türk milleti böylelikle geçmişi ile olan bağ koparilmaya çalışılıyor
@orhanav sen bu yorumu kimin sayesinde yazıyorsun bi düşün bakalım.sende yoksa kurtuluş savaşını keşke yunanlılar kazansaydı diyen o fesli ..............adamdanmısın yoksa.
HER ŞEYİ KONTROL ALTINA ALTINA ALDILAR, ŞİMDİ SIRA ÖZGÜRLÜKLERE GELDİ.!!
bence haklılar.
Kimse duymasın, görmesin, bilmesin dönemi.
Adnan Oktar ı koruyorsunuz CHP zihniyeti.
hani 16 nisanda referandumda DEMOKRASİ , ÖZGÜRLÜK gelecekti. Hanedanlık kurultu kisaca ger sey ortada 2019 icin CHP demenin zamani geldi. CHP varsa herkes icin var...
yakında karı koca ya da yasak grtirirler
BEYLER,RÜZGAR TERSİNE ESMEYE BAŞLADIĞINDA NE YAPACAKSINIZ ACABA?
HAHAHA YASA HARIKA
4.Murad da zaten radyodan yayına izin vermiyordu. Ah CHP ahh
3. dunya ulkesinde olur boyle seyler.
bu kadar ilkel bir anlayışa artik oy vermeyecegim.
salak salak konuşmayın be. youtube daki yayınları görmüyosunuz galiba. Artı tv midir nedir bangır bangır pkk propagandası yapıyo. Tsk sivilleri bombalıyo diye çığlık atıyolar paso. bu sadece benim gördüğüm. görmediğim daha nice yayınlar var. elini kolunu sallayan yayın yapıyo özellikle youtube'da. adamlar senin kıytırık instagram yada facebook ta paylaştığın videoyu napsın? yok yasaklar ülkesiymiş yok bilmem ne. iyi o zaman herkes kafasına göre hareket etsin.
izleme öyleyse
terör yanlısı yayınların önüne geçebilecekse başarılı bi çalışma
DİKTE ETTİRMEYE GEREK YOK.. KÜFÜRÜ ÖNLEMEK.. ZOR GELİYOR.. BAZILARINA..
sayın vekilim tabiki 4 cü murattan kalma biz ülke olarak ileriye değil geriye gidiyoruz hasat bırakıp betona yatırım yapıyoruz geleceğimiz ne olacak bunu soran yokmu içinizde yokmu bir babayiğit konuşacak ülkemizde hırsızlık gasp ve ardından ölüm sayısı artıyor sizler bunlar için savaş verin vatandaş için o meclisdesiniz görevinizi yapın artık.
yasal yolla yayın yapanlar vergısını oduyor.ınternetten yapılan kacak yayın.nıye zorunuza gıdıyor.alsın lısansını yıne yayın yapsınlar.yasaklar ulkesıymıs vay anasınıya devlete vergı veren radyocular enayımı
Çok iyi oldu. Sahte sitelerle propaganda yapılamaz artık.
tipik akp işte onlara göre yayın yaparsanız sorun yok yeterki yanlı olun övün
adamlar haklı. kapatın ülkeyi mağra dönemi en güzeli idi serin serin otururuz.
bu milletin başına en büyük bela chp
@sezerari42 / Ne Kadar C.H.P.li varsa Hesi Opsun Seni
ileri yüksek ve ampül adaleti
dizileri izleyn cekılan yerler vıllar yatlar katlar bındklrı arabalar proscheler mercedeslr yapamcgz yıyemıcgmz ulasmcgmz seyler genelde lüks özendiriliyrz ötekılstrlyrz artk farkndmsnz blmıyrm ama sınıf farkı var , bence cok mantklı bır yaklasm
özgürlük diye diye gebereceksiniz.Örğürlük demek herşeyin serbest olması mı demek.Utanmaz terbıyesızler kımısı laf ıle marsa araç yollar ,kımısın avukat kesılır.Bu gune kadar devlet için dişe dokunur neyınız varda klavye delıkanlılığı yapıyorsunuz
chp vekili sen git bi votka al iç
evet yasağa itiraz edenler 6 yasında cocugun internetten oyun açıyorsun yanda küçük bir karede bayan göz kırpıyor . veya hard bilmem ne yazıyor. o yüzden denetim her zaman iyidir. kendin için düşünme yasağı cocukların için düşün .
MAN Adası ve Rezza demek te yasaklanır bu gidişte çünkü bu seçimleri bu iki yolsuzluk paketi çokkk etkileyecek ne kadar ALLAH korkusu olan namuslu AKP ye oy veren varsa bunun cevabını vermeyen bu iktidardan bunun hesabını soracaktır eminim.
Gereken yayınlara yasak koyup kaldırın niye herşeye sansür olsun ki ...
gençler hic oy vermiycek size sıfır oy alacaksiniz
çokkk güzelll hareketler bunlarr devam edinizz devammm sandıkta görürsünüz sasıl olsa
Çok doğru bir karar önüne gelen hakarete varan yayınlar ile ahlaksızlığı özendiriyor
@fikretdemir ondan değil o, %95i iktidarın elinde olan havuz medyasında saklanan haberler sosyal medyadan duyuruluyor, her yeri kontrollü hale getiriyorlar ki izinsiz kimse bir şey yayınlayamasın. ahlaksızlığın dik alasını aşılayan diziler ve eğlence programlarının hepsi yandaşların elinde, neden onlara müdahale etmiyorlar sence?
Goood
CHP ve avanesi olarak sizin kafanız yasaklanmis::))
Helal olsun devlet dediğin budur iliklerine kadar hissedecekler devleti.
Diğer Haberler