HABER

İnternetten öğrenci takibi

DENİZLİ (İHA) - Özel Denizli Ufuk Lisesi, öğrenci ve velilerin istedikleri bilgilere anında ulaşabilmeleri için bir internet sitesi oluşturdu.

1996-1997 Eğitim-Öğretim yılında Anadolu Lisesi statüsünde faaliyete başlayan Denizli Özel Denizli Ufuk Lisesi, internet sitesi oluşturarak velilerin öğrencilerini daha iyi takip etmelerini sağladı. Ufuk Lisesi, bayramlaşmaları da e-mail yoluyla gerçekleştirdi. Ufuk Koleji, internet ortamında geliştirdiği özel sitesiyle, Öğrenci Bilgileri ve Takip Programı'nı, velilerin ve öğrencilerin hizmetine sunuyor. Bilgisayar öğretmeni Emine Coşkun tarafından tasarlanan programa göre, öğrenci veya veliler istedikleri bilgilere www.denizliufukkoleji.com . adresinden ulaşabiliyor. 23 Kasım 2002 tarihinden itibaren siteyi kullanılabilir hale getiren okul yetkilileri, ücretsiz olarak öğrencilerine internet ve e-mail şifreleri veriyor. Bu sayede veliler, öğrencilerinin devam-devamsızlık, branş veya sınıf öğretmenlerinin mesajlarını, sonucu belli olan sözlü veya yazılı notlarını günlük olarak takip edebiliyorlar. Sitenin ana sayfasında yer alan okul yönetim programı; not arama, durum bilgileri, devamsızlık bilgileri ve yönetici girişinden oluşuyor.

Öğrencisi veya okul yönetimi hakkında bilgi elde etmek isteyen veliler, her gün güncellenen siteye başvurabiliyor. Web sayfasında kullanıcıların herhangi bir müdahale yapamadığı belirtildi. Cep telefonu ile dershane veya bazı okullarda sınav sonuçlarının bildirildiğini söyleyen Denizli Özel Ufuk Lisesi Müdürü Mehmet Bayraktaroğlu, "Okul yönetimi olarak daha farklı ne yapabiliriz diye düşündük ve internet sitesi oluşturmaya karar verdik. Özelikle veli toplantılarına katılamayan velilerimiz bu site sayesinde öğrencilerini takip edebiliyorlar" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler