HABER

İntiharı yürekleri yakmıştı! İbrahim Layık hakkında İGA'dan açıklama

İGA Havalimanı İşletmesi AŞ, İstanbul Havalimanı'nda intihar eden güvenlik görevlisinin yaşanan olay öncesinde işten çıkarıldığı iddiasının asılsız olduğunu bildirdi.

İntiharı yürekleri yakmıştı! İbrahim Layık hakkında İGA'dan açıklama

İGA'dan yapılan açıklamada, havalimanı işletmesinde görev yapmış merhum İbrahim Layık'ın intiharının ardından konunun sosyal medyada ve bazı yayın organlarında "işten çıkarılma" gibi asılsız bir iddia ile ilişkilendirilmesine istinaden açıklama yapma zorunluluğunun doğduğu belirtildi.

Merhum iş arkadaşları Layık'ın işten çıkarıldığı iddiasının kesinlikle asılsız olduğuna dikkati çekilen açıklamada, "Merhum, üzücü olaydan önce kendi isteğiyle İGA İnsan Kaynakları Müdürlüğüne yazılı bir dilekçe ile başvurarak, istifasını sunmuştur. Kendisi kalmaya ikna edilmeye çalışılmasına rağmen istifasına gerekçe olarak da ailevi nedenleri göstermiştir. İstifa dilekçesi halihazırda İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğümüzde bulunmaktadır." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, İGA olarak merhum İbrahim Layık'ın ailesinin yanında olmak, derin acılarını paylaşmak adına her türlü girişimin gerçekleştirildiği, bu süreçte dayanaksız iddialarla konunun çarpıtılmaya çalışılmasından büyük üzüntü duyulduğu, merhuma bir kez daha Allah'tan rahmet ve tüm sevenlerine baş sağlığı dilendiği kaydedildi.

LAYIK'IN İNTİHARI

Layık'ın intiharına ilişkin olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada "Güvenlik görevlisi İbrahim Layık'ın aynı iş yerinde çalışan arkadaşına evlenme teklif ettiği, ancak reddedildiği bunun üzerine iş yerinden ayrıldığına dair istifa dilekçesi yazıp imzaladıktan sonra intihar ettiği anlaşılmıştır." denilmişti.

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 46 yorum
Gencecik aslan gibisin, bir kız için bu yapılır mı sanki başka kız mı yok. Madem sana ilgisi yok sen de kendine başka birini bulsaydın. Ne diyelim Allah rahmet etsin.
Kiz miz hikaye.... isten cikartilirken dilekce yazdiriliyo yoksa tazminat hakki doguyor...serefsizler...
insan 1 kere yaşıyo bu durumu atlatamayanlar böyle oluyo işte. sen anlamazsın yaşamadıysan.
bu güvenlik ve temizlik taşeron firmaları insan sömürüsü nun 21. yüz yıl hâli
istifa dilekcesini ise alirken zaten imzalatiyorsunuz onceden
doğru diyor adam işten çıksın diye mobbing yapiyorlar so ra kendi verdi istifasını çok güzel ya unutmayinki o ölen sadece fakir değil.
Allah rahmet eylesin kardeşimize, Allah affetsin
Geri Dön