HABER

İntikam için bekaretini yabancıya verdi!

İntikam için bekaretini yabancıya verdi!

'Aşk ve Ceza' dizisinde 'Yasemin' karakterinin, nişanlısı tarafından aldatılınca, önüne çıkan ilk erkekle yatarak intikam alması, ünlü kadınlar arasında tartışma başlattı.


atv'nin yeni dizisi 'Aşk ve Ceza' kadınları üçe böldü! Dizideki 'Yasemin' karakterinin, nişanlısını bir kadınla yakalayınca bakire olmasına rağmen intikam için önüne çıkan ilk erkekle birlikte olmasını, ünlü kadınlar masaya yatırdı! Kimi "Ben de onun gibi aldatırdım" dedi, kimi "Aldatıp, kendimi küçültmem" dedi, kimi de; "Asla büyük konuşmam!"


İntikam uğruna bekaretini bir yabancıya verir misin?

Nurgül Yeşilçay'ın 'Aşk ve Ceza'da canlandırdığı 'Yasemin' karakteri, sanatçıları ikiye böldü. Yeşim Salkım, "İntikam için hiç tanımadığın biriyle birlikte olmak çok saçma" dedi. Banu Zorlu ise "Ben de aynısını yapardım" sözleriyle 'Yasemin'in tavrını destekledi. Nurgül Yeşilçay ile Murat Yıldırım'ın başrol oynadığı 'Aşk ve Ceza' dizisi, 'çarpıcı' senaryosuyla ekrana geldiği ilk hafta, gündeme oturdu. Dizide; bakire olduğu için sevgilisi tarafından aldatılan 'Yasemin'in, intikam için karşısına çıkan ilk erkekle birlikte olması; görüş ayrılığı yarattı. Banu Zorlu "Beni bakire olduğum için aldatan bir adamdan ben de bu yöntemle intikam alırdım" derken, Yeşim Salkım, "Olmaz öyle şey" diye karşı çıktı. Ünlüler, 'radikal intikam'ı şöyle yorumladı:


"Bir kadının yıllardır sakladığı bakireliğini, kızgınlıkla gidip hiç tanımadığı bir adama vermesi bence çok saçma. Dizideki karakterin yaptığı yanlış, bu yüzden daha büyük bir yanlışı doğurdu. Kadınlar genelde, sevdiği adama çok kızdıkları zaman gidip bir başkasıyla beraber olur. Böyle bir durumda ben ne yapardım açıkçası kestiremiyorum. Yapabilirdim de, yapamazdım da! Başıma gelmediği için ahkam kesemem. Her şey olabilir."


"Bu tarz bir davranışı, kadına yakıştıramıyorum. Böyle bir hamle bence kadına zarar verir. Ben olsam, beni aldatan bir adamın arkasından ağlamam bile. Direkt olarak güle güle der, yol veririm. Arkama bile bakmam. Asla böyle bir duruma düşürmem kendimi."


"Madem başkasıyla da birlikte olabiliyorum, o zaman çocuğun beni aldatmasını niye bekleyeyim ki? Zaten evleneceğim için bekaretimi ona verirdim. Sevişmenin en alasını da sevdiğim adamla yaşardım. Buna rağmen hayatına başkasını sokarsa, o zaman da ona yol verirdim."


"Bir kadın intikam almak için kendisini küçük düşürmemeli. Erkek arkadaşım beni aldatırsa, onu kendimden mahrum bırakarak gereken cezayı veririm."


"Ben ilk evliliğimi, aldatıldığım için bitirmiştim. O yüzden bu duygunun ne olduğunu çok iyi bilen birisiyim. Ama o böyle yaptı diye, ben de aynısını yapmadım. Çünkü bu doğru bir denklem değil. Kadınlara kendilerini böyle bir duruma asla sokmamalarını tavsiye ederim."


"Kadın her zaman gücü temsil eder. Nişanlısı onu aldattı diye, gidip hiç tanımadığı biriyle birlikte olması bence çok saçma. 'O yaparsa ben de yaparım' mantığı bir kadına uymaz. Eğer aldatıldıysan, o kişiyi hayatından çıkarırsın olur biter. Ama 'evlenmeden kimseyle birlikte olmayacağım' mantığıyla yaşayan bir kadının, paylaşımı olmayan biriyle birlikte olması; benim mantığıma uymaz."


"Dizide Nurgül'ün durumu gerçekten zor... Bakire olmasını bir suç gibi gösteren, duygusuz bir adamla karşı karşıya... Bu yüzden o anda ne yapılır tam olarak bilmiyorum. Ben böyle bir durumda sanırım olayı kendi içimde çözmeye çalışırdım."


"Ben karşımdakine olan kızgınlığımın hırsını, kendimden çıkartmaz; kendime asla zarar vermezdim. Eğer o kişiyi cezalandırmaya değer bulursam, farklı yöntemlerle cezalandırırım."


"İntikam için başka biriyle birlikte olunması bence yanlış. İntikam bu şekilde alınmaz! Karşımızdaki kişi bizi kaybettiğini anladığı zaman zaten intikam alınmış olur."


"Erkeğin yaptığı tam anlamıyla terbiyesizlik ama kadının yaptığını da yanlış buluyorum. Ben yapar mıydım bilmiyorum ama sevdiğim bir erkek olsaydı yapardım. Sonra üzülürdüm ama ona da aynı acıyı yaşatırdım.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön