iPad mini 2 ve iPad 5′te Ne Olacak?

Bir yandan iPhone 5S ve 5C’le alakalı yeni gelişmeler yaşanırken, diğer yandan ise Apple’ın yeni tabletleri hakkında da tahminler gelmeye devam ediyor.

iPad mini 2 ve iPad 5′te Ne Olacak?

10 Eylül’deki Apple etkinliği ile birlikte yeni iOS cihazların ortaya çıkması bekleniyor. Merak edilen cihazlarla ilgili olarak birçok spekülasyon var. Son olarak iPhone 5S’in A7 sistem çipi hakkında yeni iddialar ortaya atıldı. A7′nin A6′dan %31 daha hızlı olduğu ve 64 bit olabileceği spekülasyonları var. Bir taraftan bu söylentiler devam ederken, yeni iPad’lerle ilgili yorumlar eksik olmuyor.

Aslında iPad 5 ve iPad mini 2 hakkında daha önce birçok analist tarafından raporlar yayınlanmıştı. iPad 5′in, tasarım olarak iPad mini’yi temel aldığı ve böylece önceki iPad’lere göre daha ince ve hafif olacağı söyleniyordu. iPad 5′e ait olduğu iddia edilen fotoğraflarda da bu durum gözüküyor. iPad mini 2′nin ise retina ekranla geleceği belirtiliyor. Buraya kadar eldekiler bilinenler. Eski iPad modellerinde iPhone’lardaki sistem çiplerinin daha gelişmişi kullanılmıştı. Bu durum baz alınarak iPad 5′te de A7′nin biraz daha hızlı modelinin olacağı tahmin ediliyor. Eğer A7 A6′dan söylendiği gibi %31 daha hızlıysa, iPad 5′te de A7′nin biraz hız arttırılmış modeli olacaksa iPad 5 şu anki iPad 4′ten %30-%40 arası daha hızlı olabilir. Ayrıca iPad mini 2′de de iPhone 5′te kullanılan A6′nın yer alacağı ön görülüyor. Tabii ki şimdilik bunlar sadece iddia edilenler. Asıl cevabı ise iPad 5 ve iPad mini 2 resmi olarak açıklandığında öğreneceğiz.

Titanfall’da Oyun İçi Ödemeler Olmayacak

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler