HABER

İpekoğlu Bursaspor'u değerlendirdi

Bursaspor Kulübü Teknik Direktörü Engin İpekoğlu, Bursaspor kendisiyle çıkışa geçmesine rağmen mevcut kadronun oluşturulmasında takımın eski teknik direktörü Raşit Çetiner'in büyük emeği olduğunu söyledi.

Memorial Hastanesi 11 Altın Adam Yarışması'nın 2006-2007 Sezonu 4. jüri toplantısına onur konuğu olarak katılan Bursaspor Kulübü Teknik Direktörü Engin İpekoğlu, "Sonuçta fiziki anlamda futbolcularımızın bir sıkıntısı yok. Gol pozisyonu üretemiyorduk. Bu konuda çalışmalar yaptık. Futbolcu arkadaşlarıma saha içerisinde biraz daha özgürlük tanıdım. Benim şansıma performanslarında yükseliş oldu, başarı geldi" dedi.

Bursaspor'un büyük takımlar karşısında stres yaşadığının hatırlatılması üzerine İpekoğlu, "Galatasaray ve Beşiktaş maçlarında çok gol pozisyonuna girdik ama atamadık. Futbolcularda konsantrasyon eksikliği, maçın 90 dakika olduğunu unutmaları gibi problemler oldu. Ancak İstanbul'da kendi sahalarında büyük takımlara karşı bu kadar gol pozisyonuna giriyorsak bu Bursaspor'un doğru yolda olduğunu gösterir. Çok iyi oynadığımız Galatasaray maçında yenilmemize rağmen takımımdan memnunum. İkinci yarı çok daha iyi olacağız" dedi.

Bursaspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu, Fenerbahçe'den kiraladıkları 19 yaşındaki Edson de Souza ile ilgili de şunları söyledi:

"Çok yetenekli ama oyun disiplini olmayan biri. Takım oyuncusu olması için uğraşıyorum. Bir sene daha biz de oynarsa çok daha iyi hale gelir. Fenerbahçe için hazırlıyorum. İyi bir kumaş. İşlenirse daha iyi olacak. Fenerbahçe'deki Alex de Souza da iyi bir futbolcu ama ben bizdeki De Souza'yı tercih ederim."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön