iPhone 5S'ler tüm dünyadan önce Artvin'de!

Artvin’in Hopa İlçesi Sarp Sınır Kapısı’nda, Gürcistan’dan giriş yapan bir minibüste 6 bin 990 sahte telefon ele geçirildi.

iPhone 5S'ler tüm dünyadan önce Artvin'de!

Dünyada henüz piyasaya sürülmeyen ’iPhone 5S’ taklidi olan telefonların değerinin 3 milyon lira olduğu belirtildi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Sarp Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, Gürcistan’dan Türkiye’ye giriş yapmak üzere Sarp Gümrük Sahası’na gelen Gürcistan vatandaşı R.Z.’nin minibüsünü x-ray taramasından geçirdi.

Detaylı inceleme sonrasında aracın arka kabininde 20 koli içerisinde 6 bin 990 sahte cep telefonu ile 725 cep telefonu yedek parçası ele geçirildi.

Yurda kaçak olarak sokulmaya çalışılan telefonların dünyada henüz piyasaya sürülmeyen Apple firmasının ’iPhone 5S’ telefonlarının sahtesi olduğu ve piyasa değerinin de 3 milyon lirayı bulduğu belirlendi. Telefonlara ve araca el konuldu, sürücü hakkında yasal işlem başlatıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
güneydoğu sınırından kaçak geçiş serbest diğer bölgelerden yasak bu çifte standart vatandaş olarak eşitlik istiyoruz bizde kaçak mazot kaçak elektronik istiyoruz toplumun bir kısmına serbest bir kısmına yasak
adamlar canıyla ödüyor bazen o durumu çifte vatandaşlığı yapılacak iş yok ne alışveriş merkezi ne fabrika macburen böyle devam kimse ninde hoşuna gitmiyor yani sen gel sende yaparsın sana bana özgü bir durum değil ...
tabi güneydoğuda serbest orda insanlar uçaklarla bombalanır tamam senin orayada bomba atsınlar o zaman
Cep telefonları ilk çıktığında bizim mahallede bir inşaat işçisi kumun üstüne çömmüş elindeki ericcson marka telefonla "aloooo gumu dohduuumu looo" diye hava atıyordu. İnsan sonradan birde aniden görünce hormonları bile yer değiştiriyor galiba. :)
BURASI TÜRKİYE GARDAŞŞ UYAN !!
Artvin hopa'da yoldaş ayağına pkk ve dhkpc uşaklığı yapanlar var. Onlar olabilr bu işin arkasında. Terör örgütlerine para kaynağı...
’iPhone 5P
Diğer Haberler