iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ın Türkiye'de ön siparişle satışına başlandı

Apple'ın 26 Eylül itibariyle Türkiye'de satışa sunacağı iPhone 6 için Apple'ın sitesinden önsiparişli satışlar başladı.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ın Türkiye'de ön siparişle satışına başlandı

9 Eylül'de Cupertino'da tanıtılan Apple'ın iki yeni telefonu iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, 12 Eylül itibariyle ön siparişe açılmış ve yoğun ilgi görmüştü. 64 GB'lık iPhone 6 Plus bu süreçte kısa sürede tükenirken, 19 Eylül'de de ABD başta olmak üzere bazı Avrupa ülkelerinde cihazlar tüketicilerle buluştu, uzun kuyruklar oluştu.

Türkiye ise 26 Eylül tarihini bekliyor. Ancak yeni cihazları şimdiden almak isteyen kullanıcılar Apple.com üzerinden önsipariş verebiliyor.

Bu adresten alınabilen yeni iPhone 6'lar için kullanıcılar renk ve hafıza tercihini de yine site üzerinden yapıyor.

PEKİ iPHONE 6'YI TÜRKİYE'DEN Mİ ALMALI YOKSA YURTDIŞINDAN MI?

Türkiye'de 2 bin 349 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak olan iPhone 6'lar özellikle ABD'den çok daha uygun fiyatlarla alınabiliyor. Örneğin 2 bin 349 TL'ye 16 GB iPhone 6 alınabilirken, aynı cihazı ABD'den 773 TL daha ucuza alabiliyorsunuz. Benzer şekilde 64 GB'lık bir iPhone 6'yı ABD'den 830 TL daha ucuza satın alabilmek mümkün.

Ancak Almanya ve İngiltere'deki iPhone fiyatlarının Türkiye'deki fiyatlardan pek bir farkı olmadığı gibi, yer yer bu ülkelerdeki iPhone modellerinin fiyatlarının Türkiye'deki fiyatlardan da yüksek olduğu göze çarpıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
fiyatlar aynı da o ülkelerdeki asgari ücret, kişi başı milli gelir, gelir dağılımındaki eşitsizlik gibi kavramlar ne alemde :) insanlar bilinçaltına biz de onlar kadar zenginiz mesajı yerleştiriyor ahlaksızlar. ayrıca baz fiyatı belli tutarın üzerindeki telefonlardan iki kat ötv alın lütfen, bu paraya otomobil alan garibanlar var.
zaten türkiyede ilk alanlar sosyalistler ve koministler
boş konuşmaya gerek varmı sence ? kapitalist düzende sen neyin davasını yapıyorsun ? adamlar bunu bize satmak için dayatıor ! sıkıyorsa gümrüğünü kapa ve ben kominizme geçtim de ? japonya yıllar evvel bunu yaptı ve amerika uçak gemilerini yolladı... sonuç ? japonya gümrüğünü seve seve açtı... ötv kdv... deve o deve... parası olan alır olmayan almaz ! yok o paraya araba falan varmışta bilmem ne bilmem ne... demagojiye gerek yok...
@aligara TAMAMEN SANA KATILIYORUM KİMSEYE ZORLA SATMIYORLAR EVET BİZİM DEVLET VERGİSİNİ KAT VE KAT ALIYOR AMA ALMAK ZORUNDA MISIN
@halil.hatipoglu eğer bu ülkede bir otomobilden kendi bedeli kadar vergi alınıyorsa eğlencelik bir cihazdan iki katı alınmalı, biri ihtiyaç diğer lüks. eğer asgari ücretin üç katını bir telefona verebiliyorsan 4 katını da verirsin. bu kadar basit! garibanın alacağı sadece telefon görevi gören telefona da vergi indirimi yapsınlar hak yerini bulsun, bu kadar basit.
@aligara yahu dostum bütün yorumlarında iphonu övüyorsun, reklamını yapıyorsun, iphone çalıştğında ya da satışlarından para kazandığın belli :)
@ahmetalmaz sosyalistler ve komünistler mi alıyor :) hahahaa. dostum türbanlı ablalar rangelerle geziyor görmüyorsun galiba
Boyle bisey yok neden yalan haber yapiyorsunuz mesajimi da yayinlamuyorsunuz bu yapatiginizla appe.com sitesinin reytingini arttiriyorsunuz sadece..
ben telefoncuyum dostum. zorlu center üzerinden ön sipariş normalki.. 4 - 5 güne bizim bayilerde olacak telefon. Türkcell TDM ler getiriyor..
ayranın yok içmeye paytonla gidiyon sıçmaya sen 2.500 liralık telefon devlet vergisini almasın yok yaaaaa devlet enayi git 100 liraya telefon al senin neyine 2.500 tl lik telefon
türkiye nıyeyse herzaman en pahalı satan ulke oluyor dıgerlerının 4 katı kdr fazla bı parayla alıyoruz sonra da gelısmemızı beklıyoruz
Diğer Haberler