iPhone 8'in özellikleri Apple HomePod'un yazılımından çıktı! İşte iPhone 8 tasarımı

iPhone 8, Apple'ın bu Eylül'de tanıtmasını beklenen ve çerçevesiz olarak çıkacağı düşünülen yeni telefonu. iPhone 8 ile birlikte iPhone 7S ve 7S Plus'ın aynı zamanda tanıtılacağı iddialar arasında. Bu sırada geliştirici Steve Troughton-Smith, Apple HomePod'un firmware yazılımında iPhone 8'e ait bazı özelliklere ait referans kodlar keşfetti. Üstelik iPhone 8'in tasarımı da bu kodlara gizlenmiş durumda. İşte iPhone 8'in keşfedilen o tasarımı ve özellikleri...

iPhone 8'in özellikleri Apple HomePod'un yazılımından çıktı! İşte iPhone 8 tasarımı

iPhone 8, Apple hayranları tarafından heyecanla beklenirken ABD'de bir geliştirici, HomePod'un yazılım kodları arasında gizlenen yeni telefon ait hem tasarım hem de bazı özelliklerinin gizlendiği keşfetti. Hatta iPhone 8 olarak adlandıracağımız bu keşfedilen cihazın ekranının çözünürlüğü de kodların arasında çıktı. İşte kod adı D22 olarak gözüken iPhone 8'e ait o özellikler...

Apple'ın bu sene Eylül ayında tanıtacağı cihazlar iPhone 7S, 7S Plus ve iPhone 8. Fakat iPhoneseverlerin merakla bekledikleri ve hergün yeni bir iddia ortaya atılan cihazı kuşkusuz iPhone 8. OLED ekranlı ve tamamen yeni bir tasarıma sahip iPhone 8'in tasarımı özellikle en çok merak edilen konu. Geliştirici Steve Troughton-Smith, Apple'ın akıllı hoparlörü olan HomePod'un firmware yazılımında iPhone 8'in yüz tanıma teknolojisiyle geleceğini gösteren referans kodlar keşfetti.

HOMEPOD YAZILIMINDAN ÇIKAN İPHONE 8

Apple geçtiğimiz hafta başlarında, Aralık ayından önce piyasada görmeyeceğimiz HomePod'un firmware yazılımını yayınlamıştı. Bir geliştirici, yazılımın yeni nesil iPhone'da (iPhone 8) bulunacağı söylenen "Pearl ID" olarak tanımlanmış kızılötesi tabanlı yüz tanıma teknolojisine yönelik bir dizi kod içerdiğini söylüyor. Hatta aynı geliştirici, bu kodlar arasında iPhone 8'in ekranının çözünürlüğünü de buldu. Buna göre iPhone 8 ekranı, 2436*1125 çözünürlükte olması bekleniyor.

Yüz tanıma özelliği, TouchID'yi etkinleştiren framework olan BiometricKit'te bulundu. Bu da, Apple'ın TouchID'den vazgeçmeyeceğinin bir göstergesi olabilir. Anlaşılan o ki şirket yüz tanıma özelliğini alternatif bir biyometrik kimlik doğrulama yöntemi olarak sunmayı düşünüyor.

iPHONE 8'İN KOD ADI "D22"

Apple'ın iPhone 8'e yüz tanıma özelliğini eklemek istediğini ortaya koyan iddialar bununla sınırlı değil. Daha önce KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo ve Bloomberg'den Mark Gurman, iPhone 8'de cihazın kilidini açmak için 3D yüz tanıma teknolojisinin olacağını söylemişti.

Yayınlanan firmware yazılımı yüz tanıma özelliğine ek olarak iPhone 8'in çerçevesiz bir tasarımla geleceğini onaylayan bir görüntü de içeriyor. Bir diğer geliştirici Guilherme Rambo, yazılımda çerçevesiz form faktörünü ortaya koyan bir simge bulduğunu söylüyor. Ayrıca iPhone 8'in şirket içindeki kod adının D22 olduğu da açığa çıkmış durumda.

Cihazın, Eylül ayında tanıtılması bekleniyor ancak gecikmeler yüzünden başlangıçta sınırlı sayıda satışa çıkabileceğine yönelik raporlar var. Bu nedenle iPhone 8, yeni iPhone 7S ve 7S Plus'ın raflara çıkmasından yaklaşık bir ay sonra yani Ekim veya Kasım ayında piyasaya sürülebilir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler