HABER

iPhone kullanıcılarının canını sıkabilecek ikinci Wi-Fi hatası!

iPhone'larda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakabilecek başka bir isimlendirme daha keşfedildi. Buna göre, iPhone "%secretclub%power" adını taşıyan bir Wi-Fi ağına bağlanırsa, Wi-Fi özelliği devre dışı kalıyor. Bu bir önceki "%p%s%s%s%s%n" hatasına oldukça benziyor.

iPhone kullanıcılarının canını sıkabilecek ikinci Wi-Fi hatası!

Bunda birkaç hafta önce ilk iPhone Wi-Fi hatası bulunmuş ve "%p%s%s%s%s%n" adına sahip bir ağın iPhone'un Wi-Fi özelliğini devre dışı bıraktığı keşfedilmişti. Üstelik Wi-Fi ağ adının yeniden değiştirilmesi veya iPhone'un açılıp kapanması gibi çözümlerin de sorunu çözmediği ifade edilmişti. Bundan birkaç yalnızca birkaç hafta sonra ise "%p%s%s%s%s%n" sorununa benzeyen bir sorun daha bulundu.

iPHONE'DA BİR Wi-Fi SORUN DAHA

"%p%s%s%s%s%n" sorununu keşfeden güvenlik araştırmacısı Carl Schou'nun paylaştığına göre, bir iPhone "%secretclub%power" adlı bir Wi-Fi ağının kapsama alanına girerse, o zaman o iPhone artık Wi-Fi'yi veya Wi-Fi ile ilgili özelliklerini kullanamıyor. Bir nevi Wi-Fi özellikleri devre dışı kalıyor.

iPhone

ÖNCEKİ GİBİ DEĞİL

İşin ilginç yanı ise Schou, ağ ayarlarının sıfırlanmasına rağmen bu hatanın devam ettiğini bile söylüyor. Önceki hata ise ağ ayarlarının sıfırlanmasıyla giderilebiliyordu.

İŞTE ÇÖZÜM

iPhone Wi-Fi sorununun şimdilik görünen tek geçici çözümü, iPhone'u fabrika ayarlarına sıfırlamak gibi görünüyor. Bu noktada, '%s', '%p' ve '%n' karakter dizilerini kullanan ve hataya neden olan ağ adlarının daha birçok çeşidinin olması muhtemel.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
iphonemi kaldı Allah aşkına daha iyi tlfnlar var
iPhone pişmanlıktır , elma logolu telefon kullanıyorum diye hava basan bir sürü tip mevcut
denedim olmadı
Geri Dön