İP'lilerden Ergenekon savcısına hakkında şikayet

İSTANBUL (İHA) - Doğu Perinçek'in tutuklanmasının ardından açıklama yapan İşçi Parti'liler, Ergenekon soruşturmasını yürüten savcı Zekeriya Öz hakkında görevi kötüye kullandığı gerekçesiyle şikayette bulunduklarını söyledi.

İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'in Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanmasının ardından İP İstanbul İl Başkanlığı'nda bir basın toplantısı düzenlendi. Genel Başkan Yardımcısı Emekli General Hava Harp Okulu Öğretim Görevlisi Servet Cömert ve diğer partililerin de bulunduğu toplantıda konuşan Genel Sekreter Nusret Serem, Perinçek hakkındaki iddiaların asılsız olduğunu söyledi. Soruşturmayı yürüten savcı Zekeriya Öz hakkında görevi kötüye kullandığı gerekçesiyle Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na şikayette bulunduklarını belirten Serem, "Devlete ait bazı bilgilerin bulunduğu gerekçesiyle partiden belgeler alındı. Bunlar gerçek dışıdır. Asılsız bir konudur.

Doğu Perinçek dediğimiz zaman, İP dediğimiz zaman, vicdanlara da seslenelim. İP leke sürenin alnını karışlarız. Bu tertibi yapanların kulaklarından tutup kamuoyu önüne getirip hesabını soracağız" diye konuştu.