Irak yine saldırılarla sarsıldı

Irak'ın başkenti Bağdat'ta meydana gelen bombalı saldırılarda en az 32 kişi öldü.

Irak yine saldırılarla sarsıldı

Bağdat'ta bombalı araçlarla düzenlenen seri saldırılar can kaybına yol açtı. En az 32 kişinin öldüğü saldırıda 70'ten fazla kişi de yaralandı.

Sadece Bağdat'ın kuzeyindeki bir otobüs durağının yakınlarında düzenlenen saldırıda 7 kişi öldü, 24 kişi yaralandı. Saldırganların toplam sekiz farklı bölgede dokuz bombalı saldırı düzenlediği kaydedildi.

Geçen cumartesi günü ülke genelindeki eş zamanlı saldırılarda 74 kişi hayatını kaybetmişti. Saldırıyı El Kaide örgütünün bir kolu üstlenmişti.

Siyasi gözlemciler, Sünni çoğunluğu, Şiilerin ağırlıkta olduğu Nuri El Maliki yönetimine karşı öfkesini son zamanlarda artan saldırıların ana nedeni olarak görüyor. El Maliki ise yaptığı son açıklamada, "Halkımızı koruyana kadar teröristlerin ve arkasındaki kişilerin peşindeyiz” demişti.

AFP haber ajansına göre, yıl başından bu yana Irak'ta 3 bin 450'den fazla insan saldırılarda hayatını kaybetti.

© Deutsche Welle Türkçe

AFP/dpa

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
TÜRK JETLERİ LUBNANDA 15.18 " TÜRK BORSASI OPARASYONU 1.5 - milyar 16:43" Irak bağdat'a PatLama 17:09" Obama Resti Obama el koydu mısıra 17:36 " Beyruta türkiye saldırısı 2 pılot ıcın yapılan anlasamama sonucu beyruta sıleri hedef aldı 19:09 da bunlar tesadüff olamaz. :/
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler