Durdurulamıyor! Ölü sayısı 460'a yükseldi

Irak Yüksek Bağımsız İnsan Haklar Komiserliği, ülkede 3'üncü ayına giren hükümet karşıtı gösterilerde ekim ve kasım aylarında en az 460 kişinin öldüğünü duyurdu.

Durdurulamıyor! Ölü sayısı 460'a yükseldi

Komiserlik üyesi Ali Beyatlı yerel medyaya yaptığı açıklamada, Irak'ta devam eden gösterilere ilişkin bilgi verdi.

Beyatlı, ekim ve kasım aylarında hükümet karşıtı gösterilerde en az 460 kişinin öldüğünü, 17 bin 400 kişinin de yaralandığını bildirdi.

Ülkesinin hassas bir süreçten geçtiğini vurgulayan Beyatlı, göstericilerin öfkesinin, Irak Başbakanı Abdulmehdi'nin istifasıyla dinmeyeceğini söyledi.

Birleşmiş Milletler Irak Yardım Misyonu (UNAMI) Başkanı Jeanine Hennis-Plasschaert de dün yaptığı açıklamada, ekim ayından bu yana protestolarda 400'den fazla kişinin öldüğünü, 19 bin kişinin yaralandığını belirtmişti.

Başbakan Abdulmehdi, 1 Ekim'den bu yana başkent Bağdat olmak üzere ülkenin güney vilayetlerinde devam eden gösteriler nedeniyle 29 Kasım'da istifa etmek zorunda kalmıştı.

KAYNAK: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
ülkeyi bu hale getirenlerin alalh cezasını versin alın size demokrasi aşağılıkça emperyallere hizmet edip saddamı astınız şimdi ne oldu daha mı iyi herşey
İNSANLAR LAYIK OLDUĞU ŞEKİLDE YÖNETİLİR. RAHATLIK BATTI, EMPERYALİSTLERİN OYUNUNA GELDİNİZ. ŞİMDİDE (MÜSLÜMANLAR) KARDEŞ KARDEŞİ YİYOR. BATIDAKİ SİLAH TÜCCARLARIDA ELLERİNİ OĞUŞTURUP SİALAHTAN VE PETROLDEN GELECEK SICAK KERİZ PARASININ HESABINI YAPIYORLAR.
Hükümeti protesto ediyorlar hükümet istifa etti peki ne istiyorlar? Onlarda bilmiyorlar çünkü yönetiliyorlar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler