İran: Bolton gitti biz hala ayaktayız

İran Hükümet Sözcüsü Ali Rebii, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik danışmanı John Bolton'ın görevden alınmasına dair, “Aylar önce İran’ın ‘3 ay sonra’ yok olacağını söylemişti. Biz ayaktayız ama o gitti” dedi.

İran: Bolton gitti biz hala ayaktayız

Rebii sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “John Bolton aylar önce İran'ın üç ay sonra ortada olmayacağını öne sürmüştü, fakat biz hala ayaktayız ve o bütün İran düşmanlarının birer birer sahayı terk ettiği gibi gitti. En büyük savaş ve ekonomik terörizm destekçisinin görevden alınmasıyla Beyaz Saray artık İran'ın gerçeklerini anlamada daha az engellerle karşılaşacaktır" ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter'dan yaptığı açıklamada, dün gece Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'a artık Beyaz Saray'da ona gerek olmadığını söylediğini belirtmişti.

TRUMP “İSFİTASINI İSTEDİM", BOLTON: “İSTİFAMI BEN ÖNERDİM”

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya üzerinden “Dün gece John Bolton’a hizmetlerinin artık Beyaz Saray’da gerekli olmadığını bildirmiştim. Diğerleri gibi yaptığı önerilerin birçoğuna şiddetle karşı çıktım ve bu nedenle John’dan bu sabah istifasını istedim. John’a hizmetleri için çok teşekkür ederim. Gelecek hafta yeni Ulusal Güvenlik Danışmanı’nı açıklayacağım” diye yazmıştı.

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, istifasını kendisinin önerdiğini ve Trump’ın cevap olarak “Bunu yarın konuşalım” dediğini paylaşmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
İŞTE ABD VE İNGİLTERE DİKKAT...İNSAN GÜLÜYOR BU İŞE...YAHU EL KAİDEYİ, İŞİDİ ,DEAŞI,,,ÜRETEN ABD VE İNGİLTEREDİR..YILLARDIR BUBUNLARI TEMİZLİYORUZ ADI ALTINDA MÜSLÜMANLARI VE SİVİL HALKI ÖLDÜRDÜ BUNLAR...ŞİMDİDE SIRA TÜRKİYEYE GELDİ,,PY VE PKK DAN TÜRKİYEYİ TEMZİLİYORUZ OYUNU ALTINDA TÜRKİYEYİ PERİŞAN EDECEKLER YAKINDA.YAHU SURİYEDEKİ 30 MUHALİFİ ÖRGÜTTÜDE BUNLAR ÜRETTİLER,,,SURİYEYİ HARAKİRİ YAPTILAR 10 YILDIR...ERDOĞAN BEY ARTIK GERÇEKLERİ HEMEN GÖRMELİDİR.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler