İran'da bilanço ağırlaşıyor! Koronavirüs nedeniyle bir ölüm daha

İran medyası, ülkede koronavirüs nedeniyle 1 kişinin daha hayatını kaybettiğini iddia etti. Bu haberle toplam ölüm sayısının 6'ya yükseldiği aktarıldı. İran Milli Eğitim Bakanlığı ise korona virüsü nedeniyle ülkedeki 12 farklı eyalette eğitime ara verildiğini duyurdu.

İran'da bilanço ağırlaşıyor! Koronavirüs nedeniyle bir ölüm daha

İran’da koronavirüs vakalarının artış göstermesi, ülke genelinde paniğe neden olurken, İran medyası 1 kişinin daha hayatını kaybettiğini ve toplam ölüm sayısının 6'ya yükseldiğini aktardı. İran Sağlık Bakanlığı tarafından konuya ilişkin bir açıklama gelmezken, resmi kayıtlara göre onaylanmış vaka sayısı 28, ölüm sayısı ise 5 olarak biliniyor.

İRAN'DA KORONAVİRÜS NEDENİYLE İLK ÖLÜM 19 ŞUBAT'TA YAŞANMIŞTI

İran’da koronavirüs nedeniyle yaşanan ilk ölüm 19 Şubat’ta yaşanmıştı. Koronavirüsün İran’da hızla yayılması çevre ülkelerde de paniğe neden olmuş, Irak ve Irak Bölgesel Kürt Yönetimi, İran’la sınır kapılarını kapatmıştı.

12 EYALETTE EĞİTİME ARA

İran’da artan korona virüsü salgını nedeniyle Kum, Tahran, Elburz, Merkezi, Gilan, Hamedan, Kazvin, Golistan, Mazenderan, Hamedan, Erdebil ve Zencan eyaletlerinde tüm üniversite, okullar ve dini eğitim merkezleri hafta sonuna kadar tatil ilan edildi. Alınan tatil kararının uzatılabileceği belirtilirken başkent Tahran’da düzenlenmesi planlanan tüm kültürel ve sanatsal etkinlikler de iptal edildi.

İran Sağlık Bakanlığı, korona virüsü salgını ile alakalı yaptığı son açıklamasında onaylanmış vaka sayısının 28, ölü sayısının 5 ve şüpheli vaka sayısının ise 785 olduğunu bildirmişti.