HABER

İran'da 'su' protestosu büyüyor! 1 kişi hayatını kaybetti

Hürremşehr kentinde şebeke suyunun kirli olmasını ve su kesintilerini protesto edenlere polisin açtığı ateş sonucu 1 kişinin hayatını kaybettiği iddia edildi.

İran'da 'su' protestosu büyüyor! 1 kişi hayatını kaybetti

İran'ın Huzistan eyaletine bağlı Hürremşehr kentinde şebeke suyunun kirli olmasını ve su kesintilerini protesto edenlere polisin açtığı ateş sonucu bir göstericinin hayatını kaybettiği öne sürüldü.

İran'ın resmi haber ajansı IRNA'ya göre, Hürremşehr kentinde musluklardan kirli su akmasını ve su kesintilerini protesto eden yüzlerce göstericiye polis müdahale etti.

Sosyal medyada, polisin protestoculara göz yaşartıcı gaz kullandığı, ateş açtığı ve bazı göstericilerin yaralandığı görüntüler yer aldı. Bir göstericinin hayatını kaybettiği iddia edildi.

Çıkan olaylarda kaç kişinin yaralandığı ve gözaltına alındığına dair henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

PROTESTOLAR 3 GÜNDÜR SÜRÜYOR

İran'da yağışın ve su kaynaklarının azalmasıyla ortaya çıkan kuraklık, ülkede su krizine yol açıyor. Musluklardan kirli ve tuzlu su akması nedeniyle halk, tankerlerden su satın almak durumunda kalıyor.

Huzistan eyaletinde 65 kişinin zehirlenme şüphesiyle dün hastanelere başvurduğu bildirilmişti. Üç gündür Huzistan eyaletine bağlı Hürremşehr ve Abadan kentlerinde, su sorununu protesto ediliyor.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Silaha para vereceğinize arıtma yapın
İran nükleer silah büyük devlet sevdalısı olacağına, su gibi temel ihtiyaç,a cevap versin
SİYONİZM HER YOLU DENİYOR İRANI İÇERİDEN KARIŞTIRMAK İÇİN. SU İŞİ EN KOLAY İŞTİR ÜLKE İÇİN. KİMSE BURADAN EKMEK ÇIKACAĞINI SANMAMALI. İRANIN İLAHİ SİSTEMİ ASLA YIKILMAYACAK DÜNYADA.NOKTA.
Geri Dön