İran’dan ABD’nin kararına tepki: Barış için bir tehdit

İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ABD’nin Ortadoğu’daki askeri varlığını artırma kararını tehlikeli bularak, "Bu kararın karşısında durulmalıdır” dedi.

İran’dan ABD’nin kararına tepki: Barış için bir tehdit

ABD’nin Ortadoğu’ya daha fazla asker gönderme kararına ilişkin değerlendirmede bulunan İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, kararın uluslararası güvenlik ve barış adına son derece tehlikeli olduğunu söyledi. Resmi temasları kapsamında Pakistan’ın başkenti İslamabad’da gelen ve Pakistan'dan ayrılmadan önce açıklama yapan Zarif, "Amerikalılar Körfez’de gerilimi artırmak ve hasmane siyasetlerini gerekçelendirmek için bu yolu izlemekteler” ifadelerini kullandı.

ABD’nin Ortadoğu’daki askeri varlığını artırma kararının tehlikeli olduğunu söyleyen Zarif, "Ortadoğu’da ABD güçlerinin etkisini arttırması son derece tehlikeli ve uluslararası barış için bir tehdittir. Bu kararın karşısında durulmalı ve gereken yapılmalıdır” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, Ortadoğu'ya bin 500 asker gönderilmesinin planlandığı kararı onaylamış ve kararın Ortadoğu’ya takviye koruma ihtiyacı için alındığını belirtmişti.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
Birde abd İran savaşı çıkarsa bak o zaman gör Türkiye ye mülteci akinini
Emin ol o multeciler Vapmirika askerleri olur. Zati Vampirika İran'a saldirirsa onun sonu olur. İsrailli Kureselciler Vampirikanin sonunu hazirliyorlar haberleri yok.
yemezler artık. iran abd nin ortadoğudaki en sıkı müttefiki
NİHAYETİNDE amerika DENEN ÜKENİNDE ORTA DOGUDAKİ AMACİ BELLİ VE ARTIK ONLARI KENDİ KITALARINA GÖNDERMEK GEREK DÜNYA POLİSİ OYUNU YETERİNCE SIKTI..IRAK,SURİYE,LİBYA,YEMEN VE SIRADAKİ ÜLKELERİ KARİŞTİRMADAN TURKİYE-İRAN-ÇİN RUSYA BUNLARI DURDURMALİ.VERGİLERLE DÖNEN AVRUPADA SİLAH SATACAK ÜLKE ARAR PUSUDA BEKLİYOR.KUZEYKORE GİBİ DİMDİK DURAN VE TEKNOLOJİ KONUŞTURAN ÜLKELERE SEVGİLER VE SAYGILAR...POLİTİKA TEKONLOJİYLE YAPİLİR...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler