HABER

İran'dan tehdit üzerine tehdit: ABD hedef menzilimizde

İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bakıri, ABD'nin bölgedeki üsleri ve çıkarlarının İran'ın hedef menzilinde olduğunu belirtti.

İran'dan tehdit üzerine tehdit: ABD hedef menzilimizde

Bakıri, ABD Başkanı Donald Trump'ın, İran'ı hedef alan söylemlerine cevaben yazılı açıklama yaptı.

İran'ın "her düzeydeki tehdide ezici karşılık" vereceğini vurgulayan Bakıri, açıklamasında şunları kaydetti:

"Konuşlanma merkezleri ve çıkarları İran silahlı kuvvetlerinin hedef menzilinde olan düşmanlar özellikle de ABD, bölge ve dünyada çok geniş düzeyde hayal etmesi mümkün olmayan cevapla karşılaşmamak için aslanın kuyruğuyla oynamamalıdır."

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, iki gün önce yaptığı açıklamada, ülkesine yönelik yaptırım politikası izleyen ABD yönetimini "Aslanın kuyruğuyla oynamayın" diyerek uyarmıştı. ABD Başkanı Trump da buna karşılık Twitter hesabından paylaştığı mesajında, Ruhani'ye hitaben "Bir daha asla ABD'yi tehdit etme yoksa tarihte çok az kişinin gördüğü sonuçlara katlanırsın." ifadelerini kullanmıştı.

İran ile nükleer anlaşmadan 8 Mayıs'ta çekilen Trump başkanlığındaki Washington yönetimi kasımdan itibaren İran petrolüne yaptırım uygulatmaya hazırlanıyor.

ABD Başkanı Donald Trump'ın İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'yi Twitter üzerinden uyarmasına İran Dışişleri bakanı Muhammed Cevad Zarif sosyal medya üzerinden tepki gösterdi. Zarif hafta başında Trump'a hitaben kısmen İngilizce büyük harflerle yayımladığı mesajda tehditlerden "etkilenmediklerini" dile getirdi. Donald Trump da uyarılarını büyük harflerle kaleme almıştı. Dijital medyada büyük harf bağırma anlamına geliyor.

İran Dışişleri Bakanı Zarif mesajında, "Biz binlerce yıldır bu topraklarda yaşıyoruz ve bizimki de dahil olmak üzere birçok imparatorluğun batışına şahit olduk. Bizim varlığımız bazı ülkelerin ömründen uzun olmuştur. Dikkatli olun!" cümlelerine yer verdi.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
İranın Havasının Alınma Zamanı Geldi.
Bugüne kadar İran hangi gayrı müslim bir ülkeye gözle görünür bir hamle yapmış ki..İran'nın tek hedefi var;ŞİA...Şia'nın müslümanlarda tek fırka olması gayretinin dışında bir tek fiili olmamıştır...Dolayısıyla tüm bunlar birbirlerine HIRRRRRRRlamadır..Başka da bişey değildir...
abd uçakları üç dakikada tahranda olur,rusyanın füzelerine mi güveniyorsun.onlarda kapatır kontağı mik gibi kalırsın.abd rusyanın işini gördümü rusya iran falan tanımaz.adamların ülkesinde pyd nin ofisi bile var,türkiyeye de menfaat icabı eyvallah ediyor rusya.
Geri Dön